Chvíle pod stanom prinášajú rôznu atmosféru. Najradšej si ich využitie spájame s letnou zábavou, ale vôbec to tak nemusí byť. Veľké stany sa nám vryjú do pamäti aj vďaka spoločenským akciám alebo pri práci, kde je nevyhnutné skladovanie na veľkej ploche. Stany nám jednoducho „vyrástli“ a už vôbec nie sú tým, čím bývali.

Párty stany na dlhodobé celoročné využitie

Ak premýšľate nad oslavou alebo inou spoločenskou udalosťou, prekvapte svojich známych a usporiadajte ju vonku, pod veľkým stanom. Ponúkajú sa párty stany pevnej a spoľahlivej konštrukcie. Hovoríme o priestrannom modeli, kde má každý pozvaný svoje miesto a nemusí sa obávať o vlastnú bezpečnosť. Spoľahlivé stany sa zakladajú na hlavnej konštrukcii oceľových rúr s priemerom 38 mm, pričom konštrukcia je žiarovo pozinkovaná.

Popularitu týchto stanov podporuje zvýšená odolnosť strechy a podlahy. Tým, že stany disponujú dodatočnou konštrukciou spodného rámu, pohodlne ich možno využívať v jesennom aj v zimnom období. Strach z nepriaznivého počasia zaháňa odolná PVC plachta s hrúbkou od 560 g/m2. Je podobná tým, čo sa používajú na prekrytie prevážaného nákladu. Zachováva si odolnosť voči UV žiareniu aj voči vlhkosti a vode.

shutterstock_1430876489

Stany pre pracovné skladové účely

Bezpečné skladové stany vytvárajú prístrešok pre tovar, ale slúžia aj na krytie automobilov a vonkajších stavenísk. S tým sa spájajú aj ich priestrannejšie rozmery a strop môžete mať až 4 metre vysoký. Podľa základného a dodatočne spevňujúceho materiálu rozlišujeme sezónne a celoročné skladové stany.

Logicky druhý typ je využiteľnejší. Spája sa s ním pevnejšia modulárna konštrukcia so zosilnenými vstupmi. Je možné zvýšiť alebo znížiť výšku stanu, pričom rešpektujeme max. výšku bočnej steny. Stan pokrýva PVC materiál so špeciálnou reguláciou kondenzácie vody a tesnenia. Stany nie sú náchylné ani na výkyvy teplôt a dobre sa v nich „dýcha“ vďaka dvojitej ventilácii s uzávermi. Sú to jednoducho stany, v ktorých je radosť prebývať!

Zdroj obrázku: Maren Winter / Shutterstock.com