Farebné svetielka, červené vianočné gule a iné ligotavé ozdoby. Vianoce v mnohých z nás evokujú gýč a zúfalstvo. Najmä vtedy, ak túžite po jednoduchých dekoráciách, ktoré neviete nájsť v žiadnom obchode. Preto sme sa rozhodli pripraviť vám DIY nápady a inšpirácie na minimalistické vianočné dekorácie, ktoré sa budú skvele vynímať vo vašej domácnosti. 

Vianočné ozdoby z drevených korálok

Drevené korálky v mnohých z nás evokujú detstvo. Čo tak si zaspomínať na časy, kedy ste si z korálok vytvárali štýlové náramky a náhrdelníky? Pripravte si drevené korálky v monochromatických farbách a začnite vytvárať. Na špagát si navlečte korálky a vytvorte z nich kruh alebo ich nechajte voľne visieť. Zo špagátu si nezabudnite vytvoriť aj malé “uško”, aby bolo možné ozdoby jednoduchšie zavesiť. 

4d83aa21113a42abfbf10a8624ae133d
Zdroj: Pinterest

Vianočný veniec z eukalyptových vetvičiek

Aké by to boli Vianoce bez vianočného venca na dvere? Ak ste minimalista, určite viac preferujte jednoduchosť. Inšpirujte sa napríklad jednoduchým vencom z eukalyptových vetvičiek, ktoré sú aktuálnym trendom a výborne dekorujú každú modernú domácnosť. Eukalyptové vetvičky zoženiete v každom dobrom kvetinárstve alebo môžete siahnuť aj po ich umelej variante. Veniec môžete následne doplniť napríklad drobnými ozdobami, ktoré ste si vyrobili z drevených korálok. 

c4879d37d401aac49ecf7c5cba80fe0d
Zdroj: Pinterest

Vianočné ozdoby na stromček z modelovacej hmoty 

Ďalším výborným nápadom ako si vyrobiť minimalistické vianočné ozdoby je použitie béžovej modelovacej hmoty. Popusťte uzdu svojej fantázií a vyrobte si jednoduché dekorácie, ktoré potešia vašu minimalistickú dušu. Na výrobu vám postačia vykrajovačky na medovníky a modelovacia hmota FIMO, a drevené špáradlo. Vyvaľkajte modelovaciu hmotu a vykrojte do nej tvary. Ak chcete, vyskúšajte si do nezapečenej hmoty odtlačiť napríklad vetvičku alebo inú rastlinu. Pomocou špáradla si pripravte dierku na špagát, aby ste ozdobu mohli zavesiť na vianočný stromček. Teraz už len stačí vytvorené ozdoby z hmoty zapiecť podľa návodu a je to. 

9a3df218cf43c2213b31eecae789182c
Zdroj: Pinterest

Adventný veniec na stôl

Adventný veniec môže mať aj netradičné prevedenie. Takýto adventný veniec si zvládnete vyrobiť aj sami. Najskôr si pripravte podložku. Môže ísť o dizajnový tanier alebo drevenú dosku na ktorú umiestnite štyri veľké vonné sviečky. Priestor medzi sviečkami už len stačí doplniť drobnými dekoráciami podľa vašich preferencií. Pre minimalistov odporúčame siahnuť po zeleni alebo bielych, béžových či drevených ozdobách, ktoré doplnia vzhľad a navodia pravú vianočnú atmosféru. 

de862bc4a09e26e127ef8c8aae3e9ed1
Zdroj: Pinterest

Veríme, že ste sa aj dnes opäť inšpirovali DIY nápadmi na vianočné dekorácie. Nebojte sa popustiť uzdu svojej fantázií. Navyše, do výroby vianočných dekorácií môžete zapojiť celú rodinu a spoločne stráviť príjemné chvíle pri kreatívnej aktivite.