Garáž síce primárne slúži na parkovanie auta, no zvyčajne sa časom veľmi rýchlo premení aj na sklad náradia, potrieb do záhrady a samozrejme aj príslušenstva k autu. Aby sa však vaša garáž nezmenila na chaos, treba si ju hneď na začiatku usporiadať prakticky a efektívne.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako na to.

1

Policové regály sú základ pre upratanú garáž

Mať v garáži poriadok si vyžaduje vyradiť nepotrebné veci, a tie potrebné prehľadne uložiť. Najšikovnejším riešením sú regály, ktoré sú úzke a vysoké, takže neuberajú zbytočne veľa z priestoru garáže.

Majster Regal vám ponúka klasické aj rohové regály, ktoré sú ideálne do garáže. Regál môže pokojne siahať od podlahy až po strop, aby ste získali čo najviac úložného priestoru. V regáloch s policami môžete prehľadne uložiť náradie, kufríky s náradím, potreby pre auto vrátane sezónnych pneumatík či diskov, ale aj športové vybavenie a podobne.

Samozrejme si overte, akú nosnosť má regál, aby ste to so záťažou neprehnali. Určite sa zamerajte na kovové regály, ktoré nehrdzavejú a sú odolné. V garáži sa predsa môže objaviť vlhkosť. Z rovnakého dôvodu by ste na uskladnenie menších vecí nemali používať kartónové krabice, ale skôr plastové boxy.

2-1024x1024

Usporiadajte si veci podľa svojich potrieb

Neexistuje presný návod, ako si čo najlepšie usporiadať veci v garáži. Jedno je však isté – veci, ktoré využívate najčastejšie by ste mali mať na najdostupnejšom mieste. Sezónne vybavenie, napríklad do záhrady, môžete mať pokojne na najvyššej poličke. Keď príde jar, môžete usporiadanie zmeniť a premiestniť ich na nižšie dostupnejšie police a hore odložiť napríklad zimnú výbavu pre auto, lyžiarky a podobne.

Keď už budete veci premiestňovať, je dobré zamyslieť sa nad tým, čo ste využívali, čo sa vám hodí aj v budúcnosti a čo nepotrebujete. Chaos a zaprataná garáž spravidla vzniká práve hromadením nepotrebných vecí. Tak sa tomuto scenáru s vyššie spomenutými radami vyhnite.

Zdroj obrázkov:

  1. Gorloff-KV/Shutterstock.com
  2. www.majster-regal.sk