Jedným z trendov uplynulých rokov je čoraz silnejšie prepájanie industriálneho štýlu s tým, ktorý poznáme skôr zo stavieb určených na bývanie. Je to dané aj premenou napríklad nepoužívaných výrobných hál na lofty či klasické byty. V každom prípade je fajn otvoriť oči aj novým možnostiam či smerom. Povedzme pri montovaných halách či prevetrávaných fasádach by ste si na prvé počutie zrejme povedali, že tie sa predsa týkajú výrobných priestorov a firiem. Ako sa však dozviete, dajú sa využiť aj v súvislosti s bývaním.

shutterstock_251349922

Vkusná úprava fasády

Najmä ak bývate v staršom dome, alebo si, naopak, staviate nový rodinný dom, tak medzi vaše témy určite patrí aj vzhľad fasády. A to teraz nehovoríme o nie vždy vkusných premaľovaniach panelákov. Skôr sa snažíme upriamiť pozornosť na vkusné riešenia, ktoré sú aj esteticky príťažlivé a zároveň funkčné. Jedným z nich sú prevetrávané fasády, ktoré môžete často vídať nielen na bytovkách či domoch, no aj na obchodných centrách či administratívnych priestoroch.

Pekný vizuálny efekt

Prevetrávané fasády tvoria zaujímavý vizuálny efekt. Ide o ľahké opláštenie tvorené sústavou modulárnych panelov (kaziet či profilov), a to v rôznych formách a vyhotoveniach. Cieľom je dosiahnuť jedinečný architektonický efekt, čo sa v tomto prípade naozaj aj zvykne dariť. Výhodou je, že si môžete podľa svojho vkusu zvoliť, aké architektonické riešenie vám vyhovuje.

Spali ste už v montovanej hale?

A ešte jedna zaujímavosť – spali ste už v montovanej hale? Možno si poviete, čo je to za otázku, veď haly sú predsa určené na výrobu produktov či skladovanie. Moderné montované haly sa však dajú využiť aj v oblasti blízkej bývaniu. Oceľové montované haly sa môžu používať aj ako hotely, reštaurácie či ako administratívne budovy. Je naozaj zaujímavé, ako sa jednotlivé smery takto prepájajú a prelínajú do zaujímavého celku.

Online marketing stavebnictvo