Možno ste nikdy neuvažovali nad tým, aké je dôležité mať príjemné a komfortné pracovné priestory. Každé ráno prichádzať do kancelárie, do ktorej sa netešíte, určite neprospieva vašej pracovnej morálke a ani nálade. Kancelárie by mali navodzovať kreativitu a dobrú náladu. Preto by sa mal každý zamestnávateľ zamyslieť nad tým, ako svoje priestory zariadi a ako tým ovplyvni svoj personál. Naše prostredie predsa veľmi ovplyvňuje náš výkon. Svetové značky a ich kancelárie sú často miesta plné kreativity a netradičného dizajnu, preto do nich spolu dnes nazrieme.

Google Office v Zürichu

Celosvetová spoločnosť Google investovala do svojich kancelárií nielen veľa peňazí, ale aj času, aby vytvorila perfektné prostredie pre svojich kolegov. Ľudia sem radi chodia, cítia sa tu dobre a ich práca ich napĺňa. Obrovská šmykľavka nie je jediný unikát tejto špeciálnej kancelárie. V Google nájdete bufet skoro na každom kroku a dokonca majú vlastnú knižnicu alebo akvárium, ak by ich zamestnanci potrebovali relax.

Obrazok1
Zdroj: pinterest.com

Facebook v Palo Alto

Gigantická sociálna sieť Facebook poňala zariaďovanie svojich priestorov trošku inak. Aby dosiahli chcené výsledky, vytvorili prieskum, v ktorom sa pýtali svojich zamestnancov, čo očakávajú od svojej kancelárie. Výsledkom je úžasné pracovné prostredie, v ktorom je veľa otvoreného priestoru, mnoho relaxačných zón, priestory na skate-ovanie a dokonca DJ pult. Toto všetko spolu s moderným nábytkom a ešte modernejšími technológiami.

svetove-znacky.-kancelaria-facebook
Zdroj: pinterest.com

Lego kancelária v Dánsku

Ste hravá osobnosť? Ak áno, určite sa vám budú páčiť priestory, ktoré vytvorilo Lego pre svojich zamestnancov. Všetci dobre vieme, o čom značka Lego je. Na to, aby podporili predstavivosť svojich zamestnancov, vytvorili farebný otvorený priestor, ktorý priam vyzýva pracovníkov, aby komunikovali a v neposlednom rade, sa spolu hrali. Takto spoločne prichádzajú na nové nápady, vďaka ktorým sa spoločnosť rozrastá. Všetky miestnosti sú zariaďované tak, aby priniesli šťastné a pohodlné pracovné prostredie pre všetkých.

lego-kancelaria-svetove-znacky
Zdroj: pinterest.com

Netflix v Los Gatos

Americká firma Netflix, ktorá zabezpečuje filmy a seriály pre svojich odberateľov, je určite hodná spomenutia, keďže jej centrálna kancelária v Kalifornií pozostáva z dvoch budov spojených mostom. Veľa prírodného svetla zabezpečuje príjemnú atmosféru, nechýba tu ani bufet alebo vlastné koloseum, kde sa konajú rôzne konferencie. Najlepšia časť týchto priestorov sú miestnosti, ktoré sú inšpirované populárnymi seriálmi a sú zariadené podľa konkrétnych seriálových izieb či miestností.

kancelaria-netflixu
Zdroj: pinterest.com

Microsoft v Redmonde

Počítačová spoločnosť Microsoft má okrem obrovských spoločných priestorov, ktoré majú viac ako 740 000 m2 , aj vlastnú autobusovú dopravu. Nechýbajú tu bufety, priestory na prácu aj relax, ale hlavne svojim 50 000 zamestnancom poskytujú aj dom na strome, aby mohli pracovať či oddychovať v prírode a vďaka tomu nabrať novú energiu.

svetove-znacky-microsoft-kancelarie
Zdroj: news.microsoft.com

V ktorej z týchto kancelárií by sa vám pracovalo najlepšie? Dúfame, že vás tento článok s výberom svetových kancelárií inšpiroval pri zariaďovaní tej vašej. Neunáhlite výber a zariaďovanie vašich priestorov, aby prinášali radosť vám a vašim zamestnancom alebo kolegom. Do pekných priestorov sa budú všetci pracovníci každé ráno tešiť a bude sa im ťažko odchádzať. A preto je podstatné zvoliť si správne.