Vaša domácnosť nie je jediná, ktorú čaká veľké jarné upratovanie. Áno, upratovať môžete počas celého roka. Jarné upratovanie má však niečo do seba. Je to nový začiatok, pretože prišla jar a jar symbolizuje nový začiatok. Dni sa postupne predlžujú a vonku je čoraz viac svetla. Ak aj vás čaká jarné upratovanie, poradíme vám ako si poradiť s terasou.

Aj vy sa už tešíte, keď si budete môcť poobednú kávu vychutnať na terase? Celú zimu bola vaša terasa opustená a teraz sa do nej konečne vracia život. Pred tým ako si v nej budete môcť kávu vychutnať, je však nevyhnutné, aby ste ju na novú sezónu pripravili.

shutterstock_1079256818

S čím a ako začať?

Okolie terasy by malobyť čisté

Ak ešte na jeseň vyrástli okolo terasy vysoké trsy trávy alebo rôzne malé neželané kríky, v prvom rade vezmite do rúk krovinorez a s ním odstráňte všetko, čo ste sami nezasadili. Niektoré popínavé rastliny by vám mohli prerásť až na terasu a potom by bolo ťažšie ich odstrániť.

Prezrite si okolie. Ak vidíte, že v blízkom okolí na terasu tieni veľký konár, neváhajte vziať motorovú pílu a odrežte ho. Takéto konáre by vám mohli aj v budúcnosti zavadzať. Čím skôr ho odstránite, tým lepšie.

Vyčistite všetko záhradný nábytok

Máte vonku sedačky, kreslá či len prútené stoličky? Všetko musíte poriadne vyčistiť. Ak máte na sedačke poťah, ktorý sa dá vyprať, vyperte ho. Nelátkové časti poriadne umyte. Stačiť by vám mala handra a horúca voda.

Nezabudnite na dlažbu

Či už ide o drevenú alebo inú podlahu, treba sa poriadne pozrieť, či sa na nej cez zimu nevytvorili škvrny. Predtým ako na terasu uložíte starý aj nový nábytok a rôzne doplnky, samotná „podlaha“ by mala byť v dobrom stave.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že základom jarného upratania terasy je docieliť výsledok, aby na terase neboli známky minulej zimy, fľaky a iné nečistoty a aby v jej okolí neboli žiadne predmety alebo rastliny, ktoré by ju mohli akýmkoľvek spôsobom poškodiť.

Zdroj obrázku: Roman Nerud / Shutterstock.com