Počuli ste už o trende využívania drevených paliet? Vďaka týmto paletám a s trochou kreativity a zručnosti, si dokážete vytvoriť čokoľvek. My sme sa dnes rozhodli inšpirovať vás tipmi na kreatívny nábytok práve z paliet.

1. Posteľ z paliet

Ak ste premýšľali nad tým, či investujete niekoľko stoviek až tisíc Eur do kúpy novej postele alebo si nejakú postavíte sami, potom sa môžete inšpirovať práve takouto posteľou z drevených paliet. Na jej výrobu budete potrebovať len samotné palety, ktoré nepredstavujú finančnú záťaž, pár klincov a kladivo. Vďaka svojej kreativite a zručnosti tak môžete postaviť skutočne posteľ rôznych rozmerov a tvarov. Na vrch takejto postele však budete potrebovať o trochu hrubší a kvalitnejší matrac.

queen-size-bed-made-wooden-pallets-large-wooden-mirror-bright-bedroom

2. Záhradný nábytok z paliet

Výroba nábytku spočiatku začala práve pri výrobe záhradného nábytku. Vďaka paletám si tak viete vytvoriť či už drevený stolík alebo nejaké pekné posedenie. Čo sa týka záhrady, pokojne drevené palety môžete využiť na výrobu hojdačky pre deti.

pasted-image-0

3. Kuchynská linka

Pri hľadaní rôznych tipov sme narazili aj na kuchynský nábytok vyrobený z paliet. Síce výroba kuchynskej linky či kuchynského ostrovčeka je pomerne zložitá, no šikovný majster to určite dokáže. Aj v tomto prípade platí, že je potrebné zapojiť trochu vlastnej kreativity. Prípadne sa môžete inšpirovať aj týmto videom, v ktorom nájdete množstvo iných tipov.

4. Topánkovník z paliet

Vlastníte veľké množstvo topánok a neviete, kam ich uložiť? Vyrobte si z paliet topánkovník. Či si vytvoríte nízky topánkovník, na ktorý si môžete pri obúvaní sadnúť alebo si vytvoríte vysoký regál, to už necháme na vás.

Pallet.4.

5. Konferenčný stolík z paliet

Výber a kúpa konferenčného stolíka môže byť niekedy veľmi náročná, a to najmä vtedy, ak hľadáte optimálnu výšku a šírku stolíka. Zväčša tento problém nastáva vtedy, keď výška gauča alebo posedenia nie je tradičná. Ak sa tento problém týka aj vás, potom tento tip je pre vás ako uliaty.

c3f854d5fc88f406f8e6bdb3016705f435813d3a

6. Kvetinový záhon

Nemáte vlastnú záhradu a ani váš balkón nedisponuje takým priestorom, aby ste na ňom mohli pestovať veľké množstvo kvetov či bylín? Vytvorte si niekoľko poschodový kvetináč, v ktorom budete môcť nasadiť.

 

Samozrejme, ak ste skutočne zručný majster alebo majsterka, potom si môžete vyrobiť z paliet všetko, čo do vašej domácnosti potrebujete. Nezabúdajte však nábytok poriadne upevniť, obrúsiť a ošetriť, aby bol odolný voči vlhkosti či rôznym škodcom. Ak chcete svoj nábytok z paliet trochu ozvláštniť, pokojne použite svetielka alebo farbu.