Pokiaľ riešite uskladnenie záhradnej techniky a náradie a rozmýšľate nad ideálnym miestom, skúste porozmýšľať o domčeku na náradie. Práve ten ocenia malí aj veľkí záhradkári, ktorí potrebujú uskladniť všetko potrebné pri práci v exteriéri.

Domček na náradie je výborným doplnkom do záhrady, do ktorého zmestíte všetko potrebné príslušenstvo od kosačky až po lopatu. Plnia nie len funkčnú, ale aj estetickú funkciu. Pokiaľ ste záhradkár začiatočník, alebo profesionál, domček na náradie istotne oceníte.

Pri výbere domčeka na náradie klaďte dôraz na veľkosť, materiál, funkciu a dizajn. V prvom rade si treba uvedomiť, na čo budete domček používať. Pre tých, ktorí potrebujú úložný priestor pre veľkú záhradnú techniku sa odporúča rozmerovo väčší záhradný domček. Existujú však aj malé domčeky na náradie, ktoré sú ideálne pre záhradné náradie ako lopaty, hrable, kosačku a tak ďalej. Na drevko.sk nájdete aj kombinácie záhradných uzamykateľných domčekov s otvoreným priestorom, do ktorých môžete poukladať drevo, alebo v ňom aj v tieni pracovať.

domcek-na-naradie

Drevený domček na náradie v rôznom dizajne

Domčeky na náradie do záhrady sa vyrábajú z dreva, kovu a plastu. Drevené domčeky na náradie vyzerajú prirodzene a v záhrade vzbudzujú príjemný dojem. Drevené domčeky sú taktiež veľmi prispôsobivé a môžete si pri nich vybrať z viacerých rozmerov, veľkostí aj dizajnu. Vďaka prirodzenosti dreva si takýto domček môžete jednoducho vymaľovať podľa svojej chuti.

Domček do záhrady si vyžaduje pravidelnú údržbu a starostlivosť. Zároveň ide o estetický prvok a doplnok do každej záhrady. Sú vhodné pre všetkých domácich kutilov, záhradkárov, aj majstrov, ktorí vo voľnom čase stále niečo tvoria.

Pred kúpou domčeka porozmýšľajte, kde bude stáť. Pokiaľ na záhrade nemáte rovnú plochu, skúste sa ju pokúsiť vyrovnať. Okolo domčeka si nechajte priestor v situáciách, kedy sa k nemu budete musieť dostať z každej strany. Treba myslieť aj na slnko. Pokiaľ záhradný domček na náradie umiestnite do časti, kde väčšiu časť dňa svieti slnko, môže sa nepríjemne ohriať. Domček taktiež neumiestňujte pod stromy, ktoré by v prípade pádu mohli domček poškodiť.

V domčeku môžete uskladňovať všetko okrem lepidiel, farieb, potravín, posteľnej bielizne a vecí, ktoré by sa mohli pod vplyvom slnka a mrazu poškodiť.