Čas posedení a grilovačiek je tu a vy stále nemáte pripravenú terasu? Chcete vylepšiť svoju terasu alebo vymeniť záhradný nábytok? Sme tu pre vás! V tomto článku sa spoločne pozrieme na záhradný nábytok a doplnky, ktoré na svojej terase určite oceníte.

Záhradný nábytok pre príjemnejšie stolovanie

Existuje len málo lepších vecí ako tá, keď si počas leta vychutnáte víkendový obed vonku na terase. K tomu však potrebujete pohodlné stoličky a dostatočne veľký stôl, kam sa zmestí celá rodina. Pred kúpou preto zvážte, koľko ľudí bude priemerne za stolom sedieť. Najčastejšou voľbou je stôl dostatočné veľký pre štyroch až šiestich ľudí a rovnaký počet pohodlných stoličiek. Vybrať si môžete medzi dreveným, plastovým či kovovým nábytkom. Výber záleží len na tom, či je vaša terasa krytá pred dažďom alebo nie.

Snímka-obrazovky-2022-05-31-o-13.40.56
Zdroj: www.moebelix.sk

Záhradné ležadlá a sedacie vaky, kde si skvele oddýchnite

Ak si chcete počas slnečných dní oddýchnuť, určite oceníte pohodlné záhradné ležadlo či sedací vak. Ak sa radi opaľujete, rozhliadnite sa radšej po pohodlnom ležadle, napríklad takom, ktoré má polohovateľnú opierku a jednoducho ho premeníte na kreslo na sedenie. Ak máte deti, zvoľte radšej hravejšiu formu sedenia v sedacom vaku.

sedaci-vak-ecopuf-simone-velvet-mencester
Zdroj: www.darcekovy-raj.sk

Slnečníky, ktoré vás ochránia pred slnkom

Nenechajte priame a horúce slnko prerušiť príjemný čas strávený na vašej terase. Vybavte ju záhradným slnečníkom, ktorý vám zabezpečí príjemný pobyt v tieni. Existujú rôzne typy slnečníkov ako bežné, ktoré sa umiestňujú do stredu stola alebo tie, ktoré môžete pokojne umiestniť do rohu terasy. Pri výbere však dôkladne preverte jeho stabilitu, aby v prípade vetra nespôsobil škody.

176882
Zdroj: www.jysk.sk

Sedacia súprava na terasu pre pohodlnejšie posedenie s priateľmi

Máte menšiu balkónovú terasu a hľadáte príjemné a multifunkčné záhradné sedenie? Rozhliadnite sa po sedacích súpravách, na ktorých môžete pokojne relaxovať či posedieť si s priateľmi. Práve sedacie súpravy na terasy si môžete jednoducho modulovať podľa seba, pretože sa skladajú z viacerých častí, ktoré viete podľa potreby presúvať aj v rámci malého priestoru, akým je balkónová terasa. Súčasťou týchto súprav sú zvyčajne aj matrace a stolík. Touto voľbou teda rozhodne nič nepokazíte.

122085
Zdroj: www.jysk.sk
Snímka-obrazovky-2022-05-31-o-13.48.53
Zdroj: www.ikea.com/sk

Doplnky a osvetlenie, ktoré spríjemnia váš pobyt na terase

V neposlednom rade nezabudnite na doplnky a osvetlenie, ktoré navodí tú správnu atmosféru. Skvelou voľbou v prípade osvetlenia sú záhradné lampáše alebo svetelné reťaze. Pri výbere doplnkov rozhodnete nezabudnite na príjemnú deku, vonnú sviečku či  pohodlné vankúše.

Vytvorte si z terasy miesto, kde budete radi tráviť voľný čas počas letných dní a večerov. Nezabudnite však vybrať záhradný nábytok a doplnky, ktoré nebudú len funkčné, ale aj pohodlné.