TOP 6 spôsobov, ako zútulniť váš domov!

Každý má iné predstavy o tom, ako by mal vyzerať ich vysnívaný interiér domu. Pre každého znamená pohodlie niečo iné – väčšinou však ide vždy o niečo osobné. Je vaším cieľom premeniť váš domov na útočisko? Nie ste si však istý, kde začať? Zostavili sme pre vás zoznam TOP 6  jednoduchých – a väčšinou lacných – spôsobov, ako zaistiť, aby ste sa u vás doma cítili čo najpríjemnejšie.

  1. Oživte si steny obrazmi

Najlepší spôsob, ako urobiť váš domov útulným? Umelecké diela – a to vo veľkom množstve! Obrazy by mali mať správnu veľkosť podľa rozmeru stien a zaistite, aby neboli zavesené príliš vysoko. Nakombinujte veľké obrazy s väčším množstvom menších.

2. Rastliny dodajú šmrnc

Nikdy sme nepočuli o tom, že by sa nedal tmavý kút, veľká prázdna polička alebo nudný krb, okamžite rozjasniť trochou zelene. A čo je na tom tá najlepšia časť? Rastliny navyše pomôžu vyčistiť vzduch a zbaviť váš domov toxínov.

vase-plant-decoration-home-window-side TOP 6 spôsobov, ako zútulniť váš domov!

3. ” Pohodlie pod nohami ” 

Máte pocit, že nevýrazná a prázdna podlaha pôsobí nudne? Jednoducho ju oživte kobercom. Môžu byť nákladnou investíciou, napriek tomu však skutočne pôsobia príjemne a domácky. Nezabudnite však kúpiť dostatočne veľký koberec. V ideálnom prípade by sa mal zmestiť pod polovicu vášho nábytku.

4. Zbavte sa zbytočností a nájdite miesto pre podstatné veci

Poznáte frázu – ” Poriadok doma rovná sa poriadku v hlave? ” Asi to bude naozaj tak – neporiadok totižto môže spôsobiť pocit stresu. Ak je vaša kuchynská linka preplnená zašpineným riadom  a špinavú bielizeň ste neoprali už celé týždne, niet divu, že sa vo vašom príbytku necítite až tak príjemne. Ak to chcete napraviť, snažte sa pravidelne čistiť a odstraňovať nečistoty a v prípade potreby investujte do ďalších úložných priestorov.

5. Viac svetla a sviečok

Uviazli ste v priestore, ktorý napriek vašim mnohým pokusom o rozjasnenie zostáva chladným a nepohodlným? Zvážte osvetlenie. Akokoľvek jednoducho to znie , osvetlenie má potenciál zmeniť celkovú náladu miestnosti, aby ste sa v nej cítili nazaj príjemne. Príliš žiarivé  osvetlenie môže vyvolať pocit úzkosti – opak toho, o čo sa usilujeme. Namiesto toho sa rozhodnite pre strunové svetlá a sviečky, ktoré pôsobia hrejivo. Stolové lampy sú príjemným prvkom vo vstupnej hale alebo v jedálni. Do obývačky vyhľadajte podlahovú lampu s podstavcom, ktorá sa môže zastrčiť pod pohovku – ušetríte tak miesto.

christmas-decorations-with-candles-home TOP 6 spôsobov, ako zútulniť váš domov!

6. Púšťajte si hudbu 

Ak ste už vyskúšali všetky vyššie uvedené prvky, no stále vášmu domovu niečo chýba, zabezpečte si kvalitné repráky. Iba pomocou hudby môžete ovládať a meniť náladu priestoru, aby ste sa cítili veselšie či uvoľnenejšie. Pripravte si zoznamy skladieb , ktoré vyvolávajú pozitívne pocity.