Osvetlenie dokáže výrazne zmeniť pracovné prostredie. Vplýva na efektivitu, výkon, motiváciu a dokonca aj na zdravie zamestnancov. Rozžiarte svoju kanceláriu pomocou LED panelov, ktoré prinášajú nielen lepšie osvetlenie s dlhou životnosťou, ale aj úsporu prevádzkových nákladov.

Úspora energie a nákladov

Moderné LED technológie, či už hovoríme o LED trubiciach alebo paneloch, sú populárne vďaka svojej energetickej úspornosti. V porovnaní s tradičnými zdrojmi svetla, akými sú napríklad halogénové žiarovky, poskytujú až 80% úsporu – elektrická energia je na svetlo premenená s vysokou účinnosťou. Z dlhodobého hľadiska takéto LED osvetlenie kancelárskych a obchodných priestorov prináša nižšie prevádzkové náklady pri porovnateľnej svietivosti.

shutterstock_2139228553
Zdroj foto: pixs4u / Shutterstock.com

LED panely zároveň poskytujú rovnomerné konzistentné osvetlenie, svetlo sa rozloží, vďaka čomu na osvetlenie miestnosti stačí aj menší počet svietidiel.

Možnosti nastavenia

Množstvo svetla, ktoré je potrebné na osvetlenie priestorov, nie je vždy rovnaké. Závisí napríklad od vykonávaných činností či iných vonkajších faktorov. LED technológie prichádzajú preto s pokročilými možnosťami nastavenia jasu. Stmievateľné LED panely vám poskytnú kontrolu nad osvetlením vo vašej kancelárii. Okrem toho, množstvo LED svietidiel dostať vo forme 3v1 – tzn. tri farby svetla v jednom svietidle (teplá, neutrálna a studená). Ovládanie je možné pomocou diaľkového ovládača či spárovanej aplikácie.

Bezpečnosť a inštalácia

LED žiarovky sa nezahrievajú, väčšina spotrebovanej energie je premenená na svetlo, preto sa nemusíte obávať rizika požiaru, ak náhodou svetlo pri odchode z práce zabudnete vypnúť – tento problém sa dá taktiež eliminovať, a to vďaka panelovému LED osvetleniu so senzorom pohybu.

shutterstock_1653108877
Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Montáž LED panelov je skutočne jednoduchá a odvíja sa od typu svietidla – LED panely určené na zapustenie do kazetového stropu, resp. sadrokartónu a prisadené LED panely, predurčené na povrchovú montáž. Alternatívou môžu byť aj LED trubice, avšak v porovnaní s panelmi majú isté obmedzenia – ich flexibilita je nižšia.