TOP 7 trendov v interiérovom dizajne roku 2020!

Aké trendy v interiérovom dizajne náš v tomto roku čakajú? Aká bude farba roka 2020? Čo by ste na svojom bývaní mali zmeniť, aby ste boli IN? Objavte s nami TOP 7 trendov v interiérovom dizajne pre rok 2020!

Udržateľnosť

V dnešnej dobe obrovských enviromentálnych problémov sa aj v rámci interiérového dizajnu kladie dôraz na udržateľnosťprírodný charakter použitých materiálov. A povedzme si na rovinu, nakupovanie v bazároch nie až také zložité a už vôbec nie finančne náročné, aby sme ho nemohli začať praktizovať. Vintage kúsky dodajú vášmu domu kúsok unikátne čaro a po menšej úprave vytvoria domov plný originality.

Nie ste milovníkmi starých kúskov? V tom prípade stavte na udržateľný minimalizmus! Jeho dizajn je nadčasový, teda stále IN a vydrží doslova večne!

trendy-2020 TOP 7 trendov v interiérovom dizajne roku 2020!

Svetlé drevo

Ďalšia fáza našej milostnej aféry so všetkým, čo je prirodzené, je bledé drevo na všetkom! Od kuchynských ostrovov až po svietidlá. Dánska značka Mater napríklad premenila dub s trvalo udržateľným financovaním na sochárske stoličky a jedálenské stoly. Medzitým Philippe Starck vo svojej kolekcii Woody znovu predstavil kultové plastové dizajny spoločnosti Kartell a spoločnosť Vancouver Union Wood Co. práve uviedla svoju prvú ručne vyrábanú kolekciu dreva pre komerčné priestory.

FARBA ROKA 2020

Keď už hovoríme o prírodných materiáloch, ďalším príznačným prvkom interiérového dizajnu pre rok 2020 je jeho prekrásna dominantná farba. No a v tomto prípade, ostávame v prírode, pretože je ňou ZELENÁ!

Naše súčasné farebné túžby sú inšpirované prírodou. Lesná zelená s čerstvými trávnatými odtieňmi, zelenými prírodnými textúrami a botanickými potlačami. Avšak, nepôjde o klasický monochromatizmus. Čím viac odtieňov zelenej, tým lepšie!

green TOP 7 trendov v interiérovom dizajne roku 2020!

Plyš a HYGGE

Rafinovaný a modernejší spôsobom dekorovania interiérov 70.rokov, ktorý berie inšpiráciu z umenia hygge. Od zamatových pohoviek, cez luxusné textúry, plyšové doplnky a jednoduché potešenie z mäkkých materiálov. 

Mix štýlov

Aké sú charakteristické znaky tohtoročného štýlu v interiérovom dizajne? Mal by byť klasický a sofistikovaný! Ako sa vraví, „protiklady sa priťahujú“. Spárujete teda niečo tradičné s kúskom extravagancie a navrhnite svoje bývanie v luxusných textúrach. Kreativite sa medze nekladú. Nebojte sa preto experimentovať a dodať vášmu príbytku jedinečnosť.

Ikonické stoličky

Do centra pozornosti sa v roku 2020 dostávajú dva modely azda najikonickejších stoličiek. Capitol navrhnutá v roku 1951 Pierra Jeannereta, bratrancom a spolupracovníkom Le Corbusiera, pre indický utopický projekt Chandigarh.

chair TOP 7 trendov v interiérovom dizajne roku 2020!

A druhá sa nazýva Standard a bola vytvorená francúzskym dizajnérskym miláčikom Jeanom Prouvém v roku 1934. Trubkové oceľové predné nohy a robustnejšie zadné nohy inšpirované lietadlom prinesú do vášho domu elegantnú priemyselnú príchuť.

Kvetiny

Pamätáte si na kvetinové steny, textílie a tapety v domoch našich starých rodičov? Vďaka vintage atmosfére 80.rokov sú tieto výtlačky často spárované s eklektickou zmesou moderných a starožitných kúskov, aby bol efekt svieži a pekný ako nikdy predtým.