Milujete vianočnú výzdobu a po celej vašej domácnosti máte okrem vianočných stromčekov aj vianočné svetielka a dekorácie? Nezabudnite ani na štedrovečerný stôl. Vďaka týmto jednoduchým spôsobom môže aj štedrovečerný stôl vyzerať ako z katalógu.

Vianočný obrus

Určite sa aj vo vašej domácnosti nájde obrus, ktorý sa prestiera len pri slávnostných príležitostiach, akou Vianoce určite sú. Vianočný obrus je prevažne biely, pretože práve biela farba symbolizuje dokonalú a nebeskú čistotu, mier, porozumenie, slobodu, pravdu, česť, spravodlivosť a toleranciu. Samozrejme, v každej krajine má biela farba iný význam, no ide v podstate o hodnoty, ktoré sa s Vianocami spájajú.

beautiful-christmas-table-setting-with-decorations

Vianočné prestieranie

Súčasťou vianočného prestierania je rozhodne aj vianočná štóla, ktorá prechádza stredom stola a sčasti chráni obrus pred znečistením. Výber vianočnej štóly je individuálny. Niektorí uprednostňujú minimalizmus, a preto zvolia jednoduchú a jednofarebnú štólu v zlatej, striebornej, červenej alebo zelenej farbe, ktoré sú pre Vianoce typické. Iní radi experimentujú, a preto zvolia skôr štólu s ornamentami či vianočnú štólu so živím ihličím.

Vianočné dekorácie

Okrem toho, že sú vianočné dekorácie súčasťou vianočnej výzdoby v domácnosti, rozhodne sú aj súčasťou štedrovečerného stola. Ako dekoráciu môžete pokojne využiť rôzne druhy sviečok, pekne uložené ikebany, prípadne len samotné ihličie, či rôzne vianočné postavičky.

burning-candles-christmas-decorations-wooden-tray-with-warm-plaid-winter-cozy-style-hygge-concept

Vianočné servítky

Aj taká maličkosť, ako je vianočná servítka, dokáže pekne dotvoriť celý vizuál štedrovečerného stola. No okrem tej vizuálnej stránky majú servítky aj svoje využitie. Avšak to, akým spôsobom si ju na stôl či tanier uložíte, je len na vás. My skôr odporúčame svoje vianočné prestieranie vyšperkovať servítkou uloženou do tvaru, ktorý Vianoce symbolizujú. Vyskúšajte tieto návody a nechajte sa inšpirovať tipmi, ktoré sme pre vás vybrali.

1. Skladaný vianočný stromček

2. Hladký vianočný stromček

3. Vianočná hviezda

4. Vianočný anjel

5. Elfské čižmičky

6. Vianočná čiapka

Na výrobu takejto krásnej a praktickej vianočnej dekorácie, akou servítka rozhodne je, budete potrebovať kvalitné viacvrstvové servítky, ktoré si viete zaobstarať v rôznych farbách.