Obývačka je často tým najútulnejším miestom, ktoré doma máme. Perfektné útočisko na vydýchnutie si po dlhom dni v práci, pre nekonečné rozhovory, zábavu či dokonca hostinu. A čo môže byť dôležitejšie ako pohodlná sedačka, ktorá poskytuje dosť miesta pre všetkých?

Dostatočne veľká rohová sedačka pre celú rodinu je častokrát odpoveďou. A pokiaľ chceme, aby bola štýlová a perfektne zapadla do nášho príbytku, mali by sme sa pohrať tak trochu aj s jej doladením.

Módne trendy

Interiérový dizajn je takisto ovplyvnený najnovšími módnymi štýlmi, a preto by sme aj štýl sedačky mali prispôsobiť sezóne či trendu. V roku 2023 rozhodne vládnu pokojné, tlmené odtiene ako tmavosivá, svetlohnedá, ustricová a stará ružová. Jemné farby zaručene vytvoria útulnú, elegantnú a uvoľnenú atmosféru, a navyše je ich ľahké obmieňať a prispôsobovať ročným obdobiam.

shutterstock_609028340

Nezabúdajme na vankúše

Vankúše nielen zvyšujú celkové pohodlie, ale sú aj doplnkom rohovej sedačky, ktorý tam jednoducho nesmie chýbať.  Nezabúdajme na správnu kombináciu vzorov, farieb a textúr. Momentálne je veľmi trendy, ak sú vankúše rozdielne, no samozrejme zladené v rovnakej palete farieb, ktorá sa samozrejme hodí aj k odtieňu samotnej pohovky. Interiéroví dizajnéri zároveň odporúčajú umiestniť tmavšie odtiene dozadu a svetlejšie navrch.

A pokiaľ ide o usporiadanie, pri rohovej sedačke v tvare L by ste nemali dávať 3 vankúše na oba konce, ako to býva pri klasickej pohovke, pretože sedadlo v rohu bude vyzerať duté a holé. Namiesto toho odporúčame umiestňovať vankúše postupne zo stredu na bočné strany.

Deka či prikrývka

Vankúše nie sú jediným doplnkom sedačky. Prikrývka alebo pléd je ďalším skvelým spôsobom, ako obliecť rohovú pohovku ako skutočný módny odborník – dodá jej totiž charakter a útulnosť.

Opäť nezabudnite na vhodný materiál (ktorý by nemal vnášať starobylý nádych a vyhýbajte sa jemným šatkám. Najlepšie látky sú jemné na dotyk, ako napr. zamat alebo vlna. Pre dosiahnutie „nedbalého“ vzhľadu, prehoďte šál či prikrývku cez okraj vašej rohovej sedačky alebo cez kreslá.

Najsvetlejšie miesto

Rohovú pohovku sa snažte jednoznačne umiestniť na čo najsvetlejšie miesto, aby vynikla v plnej kráse. Môže tomu pomôcť aj stojaca lampa umiestnená za operadlo. Pokiaľ je však vaša obývačka napríklad v industriálnom štýle, skúste závesné svietidlá v štýle žiaroviek. Nad rohovou sedačkou skvele vyniknú.

Doplnky okolo

Pri výbere rohovej sedačky určite nezanedbávajte ani doplnky do obývačky, ako je výber toho správneho konferenčného stolíka či dekorácií na stenu za sedačkou. Urobte z rohu miestnosti skutočnú oázu pohodlia!

Zdroj obrázku: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com