Prešli ste už všetky obchody a e-shopy s interiérovými doplnkami, no stále ste nenašli to pravé? Stalo sa vám, že cena interiérového doplnku ďaleko prekračuje váš rozpočet? Nezúfajte. Existuje množstvo návodov, ako si vyrobiť pekné dekorácie a navyše za rozumnú cenu. Zhrnuli sme pre vás pár návodov na obľúbené dekorácie, ktoré si určite zvládnete vyrobiť „ľavou zadnou“. Budete potrebovať len trochu zručnosti a kreativitu.

Pletené koše a kvetináče

Pletené koše a kvetináče zažívajú poslednú domu veľký boom. Okrem toho, že majú praktické využitie, dokážu vykúzliť v interiéri naozaj príjemnú atmosféru. Prírodné materiály sú v interiérovom dizajne veľkým trendom, a preto by ste po nich mali siahnuť aj vy!

1

Vázy zo sklenených fliaš

Určite poznáte trik, kedy premeníte starú sklenenú fľašu od vína na peknú vázu. Tak prečo ho nevyužiť aj v modernom interiéri? Existuje nekonečné množstvo inšpirácií, ako pretvoriť staré fľaše do súčasného a nadčasového dizajnu. Stačí si vybrať spôsob, ktorý sa bude perfektne hodiť do vášho interiéru. Dokonca existujú farby, ktoré spravia na skle efekt keramiky. A to už stojí za vyskúšanie!

2

Nástenné dekorácie 

Občas si lámeme hlavu nad tým, čím vyplniť prádzne steny v našej domácnosti. Možností je hneď niekoľko – obrazy, nástenné hodiny či rodinné fotografie. Ak však túžite po netradičnejších dekoráciach vyskúšajte napríklad vyplniť priestor zrkadlom s netradičným rámom. Tieto zrkadlá si navyše zvládnete vyrobiť aj sami.

Dizajn-bez-nazvu

Možností, ako zveľadiť váš domov je nespočetne. Stačí nájsť tú správnu inšpiráciu a pustiť sa do práce. Na výrobu DIY dekorácií vám bude často stačiť to, čo už doma máte. Tento spôsob je navyše ekologický, pretože veci recyklujete a dávate aj starým nepotrebným veciam nový život. A verte nám, takéto nápady ocení aj vaša návšteva.