Domáca spálňa ideálne pripomína kokon. Jedinečné, osobné, prispôsobené výlučne rytmom majiteľov miestnosti.

Nič nebráni úplnému odpočinku, emocionálnemu uvoľneniu, dlho očakávanej relaxácii. Aké prvky textílií a dekorácie vytvárajú potrebnú pohodu pre spálňu?

Hodváb chladí a zabraňuje úplnej relaxácii: saténový lesk povrchu pripomína večerné šaty, podnecuje predstavivosť a podvedome vyvoláva obavy o celistvosť tenkej látky. Polyester neabsorbuje pot, je elektrifikovaný, disonuje s domácou pohodou.

Odolné bavlnené obliečky, obliečky na vankúše a hotové súpravy sú určené na relax v každom ročnom období. Prémiové textílie majú špeciálne vlastnosti:

  • tkanina s hustotou väzby najmenej 44 nití na 1 cm²;
  • gramáž látky od 120 g/m2;
  • 100% bavlna.

Takéto bavlnené obliečky odolávajú početnému praniu, zachovávajú hladký povrch a hodvábny lesk. Posteľná bielizeň je príjemná na dotyk, nevyvoláva rušivé emócie, pomáha relaxovať.

Vizuálne afirmácie: strom života na stene

Každý sníva o dlhovekosti, zdraví a šťastnej rodine. Nádherný strom života na stenu spúšťa duševný tok pozitívnych emócií, dodáva energiu, dôveru a uvoľňuje napätie. Tradične sa strom života zobrazuje s koreňmi, konármi a listami. Symbolicky obraz večného vývoja chráni kruh nekonečna.

Vyrobené z tenkej MDF s hrúbkou 3 mm. neobsahujú toxické farbivá, takmer nič nevážia, sú absolútne bezpečné. Je ľahké umiestniť prelamovaný panel na stenu bez špeciálnej prípravy, nie je potrebné vŕtať do steny.

Široká paleta farieb MDF zaručuje dokonalé zladenie odtieňov stromu života so skriňovým nábytkom, textíliami a dekoračnými prvkami. Farba steny je viditeľná cez prelamované štrbiny, takže panel vytvára 3D efekt.

pillow-bed-1024x683

Farebná harmónia: monochromatická a akcenty

Dizajnéri vytvárajú kokonovú spálňu pomocou monochromatického pozadia: steny, nábytok, koberce, posteľné prikrývky, posteľná bielizeň, zatemňovacie závesy sú vyrobené v rovnakej škále farieb. Odtiene sa navzájom dopĺňajú, tvoria osobnú zónu pohodlia. Najviac uvoľňujúce sú odtiene trávy, perly, hmla, divoký kameň, krém, púder.

Je ľahké zmeniť náladu miestnosti pomocou akcentov. Sýte odtiene lesných plodov, hrozna, pomaranča, antracitu a mora vizualizujú podvedomé túžby po živých zážitkoch, pokoji alebo nových dojmoch.