Ak ste začali s pestovaním rastlín len nedávno, pravdepodobne nepoznáte všetky základné tipy, ako sa o ne čo najlepšie postarať. Čítajte ďalej a zistíte, ako na to!

  1. Vyberte vhodné miesto 

Niektoré rastliny milujú svetlo, iné zas tieň. Zistite o svojej rastline , aké miesto je pre ňu najvhodnejšie a zabezpečte jej priestor na zdravé kvitnutie.

2. Zabezpečte jej ochranu 

Síce je pravda, že sa väčšine rastlín darí pri okne, no slnko môže zvýšiť teplo v izbe. Skúste svoje rastliny počas teplejších dní zatieniť, aby ste predišli ich poškodeniu  spálením listov či dehydratáciou.

3. Všade dobre, doma najlepšie 

Rastliny nie sú veľkým fanúšikom premiestňovania sa. Najlepšie teda bude, ak ich necháte rásť stále na tom istom mieste.

4. Polievať alebo nepolievať? 

Počas zimy potrebujú rastliny oveľa menej vody ako v lete. Nakoľko nerastú tak rýchlo, nepotrebujú toľko energie na fotosyntézu.

5. Menej je niekedy viac 

Verte či neverte, najväčším zabijakom rastlín je nadmerné polievanie. Je oveľa jednoduchšie oživiť suchú rastlinu ako rastlinu, ktorej sme dopriali veľa vody. Ak si niekedy nie ste istí, koľko vody máte dať svojej izbovej rastline, myslite na to, že menej je niekedy viac.

cabinets-wall-tv-living-room-1

 

6. Rozmaznávajte svoje rastliny 

Doprajte svojim rastlinám príležitostne aj trochu hnojiva. Hnojivo môže spôsobiť viditeľný rozdiel medzi nie príliš zdravou a super zdravou rastlinou. Nebojte sa teda najmä počas jarných a letných mesiacov pridať trochu hnojiva.

7. Rastliny vyžadujú trocha TLC 

Dajte svojim rastlinám občas trochu TLC. Ostrihajte ju, odstráňte suchú hlinu, zaroste ju a každú chvíľu ju utierajte, aby ste ich udržali v čo najčerstvejšom stave. Znova a znova ich naťahujte, tým pádom dostanú listy rovnaké množstvo slnečného žiarenia.