Poznáte ten pocit, keď sa počas horúceho dňa môžete schladiť v bazéne? Príjemné a rýchle schladenie vám ponúka aj solárna sprcha, ktorá by nemala chýbať ani vo vašej záhrade. Prečo by ste aj vy na svojej záhrade mali mať solárnu sprchu a aké výhody toto zariadenie ponúka?

Solárna sprcha ako súčasť záhrady

Solárna sprcha je zariadenie, ktoré vám umožňuje veľmi lacno získať teplú vodu, a to vďaka zásobníku, v ktorej sa voda ohrieva využitím slnečného žiarenia. Práve tento perfektný doplnok môžete využiť, ak sa chcete počas slnečného dňa príjemne osviežiť. Solárnu sprchu taktiež môžete považovať za ekologickú alternatívu.

Výhody používania solárnej sprchy

Výhodou používania je najmä to, že táto záhradná solárna sprcha nemá žiadne prevádzkové náklady, keďže na svoje prevádzkovanie nepotrebuje elektrinu. Jednoducho budete potrebovať len samotnú solárnu sprchu, bežnú vodu a prísun slnečného žiarenia. Solárnu sprchu následne môžete využívať na oplachovanie, osviežovanie počas horúcich dní či sprchovanie, a to najmä vtedy, ak využívate bazén.

Sprchovať sa pod záhradnou solárnou sprchou by ste sa mali predtým, než do bazéna vojdete. Takýmto spôsobom odstránite zo seba nečistotu, ako trávu, kamienky či piesok. Vďaka tomu sa nečistoty do bazéna nedostanú a váš bazén ostane čistý. Tým tiež ušetríte peniaze na jeho čistenie. Solárnu sprchu môžete využívať, aj keď z bazéna vychádzate, čím zo seba odstránite prebytočný chlór. Ďalšou výhodou je to, že ide o záhradný doplnok, ktorý je cenovo dostupný a spoľahlivý. Solárnu sprchu tiež môžete umiestniť kdekoľvek do svojej záhrady a využívať ju dlhodobo. Pri priaznivom počasí pokojne od apríla do septembra.

outdoor-shower-head-stick-wooden-plate-pole-design-showering-body-before-jumping-resort-pool

Konštrukcia a montáž solárnej sprchy na záhrade

Solárna sprcha je jednoducho zásobník vody s uzáverom na reguláciu teplej a studenej vody. Konštrukcia teda nie je vôbec náročná. Aby bolo vaše sprchovanie pod solárnou sprchou bezpečné, odporúča sa mať pod ňou vonkajšiu podlahu. Okrem toho by ste svoju záhradnú sprchu mali umiestniť na miesto, kde vám svieti slnko počas dňa najviac a na miesto, kde bude chránená pred vetrom. Pokiaľ si vyberiete vhodné miesto na solárnu sprchu, potom je čas na jej montáž. Zväčša je solárna sprcha zložená len z 2 častí, a to zo zásobníka vody a plochy na ukotvenie sprchy do zeme. Preto sa montáž solárnej sprchy považuje za veľmi jednoduché.

Typy solárnych spŕch do záhrady

Existuje viacero typov solárnych spŕch, ktoré sa od seba líšia najmä objemom zásobníka na vodu, ale tiež aj použitým materiálom či farbou. Zásobníky na vodu sú väčšinou oceľové, plastové alebo hliníkové. Okrem toho sa solárne sprchy líšia svojim dizajnom a prevedením.

Medzi veľmi obľúbené záhradné sprchy patrí aj solárna sprcha ALU, ktorá má hliníkové telo, nádrž vody až na 40 litrov, separátny kohútik na umývanie nôh a relaxačnú sprchovú hlavicu. Vybrať si tiež môžete skladacie solárne sprchy, a to či už v čiernom alebo čierno-striebornom prevedení.

brunette-washes-long-loose-hair-pool-outdoor-shower-concrete-support-near-tropical-tree-back-bright-summer-sunlight

Kvalitná a spoľahlivá solárna sprcha

Kvalitné, dizajnové a spoľahlivé solárne sprchy nájdete na e-shope www.hawaj.sk. Práve e-shop Hawaj ponúka širokú ponuku solárnych spŕch do záhrady za vynikajúce ceny. Vybrať si môžete solárnu sprchu:

  • Hawaj,
  • Hawaj Fantasy Rain,
  • Hawaj Wonder Rain,
  • Hawaj Uno,
  • Hawaj Cool
  • Hawaj Alu.

Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom solárnej sprchy, neváhajte kontaktovať spoločnosť Hawaj.