Tekvica je skutočne najlepšou a najbežnejšou dekoráciou v domácnosti, najmä počas jesenných mesiacov. Ide o skvelú potravinu vhodnú na jedenie, pečenie a dekorovanie. Oranžová farba tekvice patri medzi typické farby jesene, ktoré spolu s hnedou či zelenou vedia navodiť tu správnu atmosféru. Tekvica sa dá naaranžovať na niekoľko spôsobov, ktoré vám dnes predstavíme.

Vyzdobte si vchod

Ak nie ste veľkým fanúšikom ozdobovania, ale túžite mať doma jesennú atmosféru, inšpirujte sa týmto vchodom do domu. Pre jesenný vzhľad jednoducho poukladajte na schody pred vstupom tekvice rôznych veľkostí, farieb a tvarov.

child-halloween-costume

Namaľujte číslo domu na tekvicu

Zdobenie vchodu môžete ešte ozvláštniť, a to tým, že na jednu z tekvíc namaľujete alebo vyrežete číslo vášho domu. Bude to určite pôsobiť zaujímavejšie a zároveň, ak budete organizovať nejakú halloweensku párty, vaši hostia nájdu váš dom rýchlejšie.

Tekvicové svietniky

Na tekvicové svietniky budete potrebovať len mini tekvičky a sviečky. Do mini tekvičiek vyrežte dostatočne hlboký kruh, aby sa tam zmestila sviečka, dužinu vyberte a vložte sviečku. Vďaka tomu budete mať lacný no zároveň tematický svietnik. Ak si túto dekoráciu vhodnú aj do obývačky chcete ozvláštniť, potom vložte tekvicové svietniky do vody tak, aby plávali.

sweaters-candles-with-autumn-decor-book-read-rest-still-life-details-home-interior

Veniec z tekvíc

Prečo si tento rok tekvice nezavesiť? Malé tekvičky na venci budú určite vyzerať famózne. Skombinujte ich s machom alebo inou dekoratívnou zeleňou a zaveste na dvere. O pekný prvý dojem vášho príbytku budete mať postarané.

Zaujímavý kvetináč

Tekvice sa skutočne dajú využiť na mnoho spôsobov. Okrem svietnikov si z nich viete urobiť aj pekné tematické kvetináče. Na rozdiel od svietnikov, na kvetináče budete potrebovať dostatočne veľkú tekvicu na to, aby sa do nej kvet vošiel. Potom už len stačí do nej vyrezať alebo vydlabať dieru a vložiť kvet a jesenný kvetináč je na svete.

thanksgiving-halloween-decorated-front-door-with-large-pumpkins-chrysanthemum-autumn-season-concept

Minimalizmus

Pokiaľ túžite po jesennej výzdobe, ale výrazná oranžová farba tekvice vám naruší celý dizajn domácnosti, potom máme pre vás tip. Stačí, ak tekvicu nafarbíte na farbu, ktorá bude do vašej obývačky či kuchyne ladiť.

Halloweenska výstava

Síce ide o americký sviatok, ale Haloween sa oslavuje už aj u nás. Dôležitou súčasťou Halloweenu je určite strašidelná tekvica. Vyrežte tekviciam strašidelnú tvár, vložte dovnútra sviečku a Halloween sa môže začať. Takéto vyrezávanie tekvíc patrí určite medzi skvelé aktivity pre rodiny s deťmi a pre každého, koho bavia tvorivé dielne.

three-cute-halloween-pumpkins-autumn-park

Tekvica ma naozaj všestranné využitie, a to najmä počas jesene. Okrem dekorácie si ju nezabudnite upiecť alebo si z nej spraviť dobrú tekvicovú polievku.