Rastliny sú skvelým doplnkom a dekoráciou do každej domácnosti. Nielenže dodajú miestnosti šmrnc a nádych prírody, ale sú aj skvelým zdrojom kyslíka. Pestovať rastliny doma preto prináša množstvo benefitov, avšak nie všetky rastliny sú vhodné aj do interiéru. Preto sme si pre vás pripravili zoznam 4 rastlín, ktoré sa oplatí doma mať.

Aloe Vera

Prvou rastlinou, ktorú odporúčame pestovať je Aloe Vera. Ide o najlepšiu interiérovú „multifunkčnú“ rastlinu. Práve Aloe Vera je považovaná za liečivú rastlinu a má to aj svoje opodstatnenie. Okrem toho, že vám táto rastlina ozvláštni interiér, môžete ju zaradiť do svojej starostlivosti o pleť. Má regeneračné účinky a pomáha s tvorbou kolagénu, čo je prospešné pre suchú pleť. Aloe Vera poskytuje aj antibakteriálne, antivirotické či antiseptické účinky. Gél, ktorý Aloe Vera produkuje, viete využiť aj na zapálené a bolestivé vyrážky a tým sa ich úplne zbaviť. Okrem toho, že má toľko priaznivých účinkov, je Aloe Vera nenáročná rastlina na pestovanie. Stačí ju umiestniť na svetlé miesto a polievať ju raz do týždňa. Aloe Vera patrí medzi sukulenty, a to znamená, že bez vody vydrží aj niekoľko mesiacov, čo je veľkou výhodou, ak odchádzate na dlhšiu dobu preč.

room-interior-design

Monstera

Monstera patrí medzi rastliny, z ktorej sa za posledné roky stal trendy doplnok do domácnosti. Preto niet divu, že ju vidíte skoro u každého doma a všade na Instagrame či Pintereste. Jej exotický vzhľad okrášli každú miestnosť a dodá jej „trendy look“. Monstera je tiež veľmi nenáročná rastlina na pestovanie. Preferuje skôr teplú klímu, nemá rada priame svetlo a polievať ju stačí každé dva týždne.

Lopátkovec

Pokiaľ už máte dobrú skúsenosť s pestovaním interiérových rastlín, určite si zaobstarajte aj Lopátkovec. Ten je skvelým čističom vzduchu a pri kvitnutí vidieť krásne biele alebo hnedé kvety. Ak chcete, aby sa tejto rastline darilo aj vo vašej domácnosti, najlepšie je ju umiestniť tam, kde bude mať dostatočné množstvo nepriameho svetla. Ide o rastlinu, ktorá nesmie byť vysušená, a preto je potrebné ju pravidelne polievať. Zároveň sa odporúča raz za čas postriekať listy vodou, ktorá bude izbovej teploty.

houseplant-background-plant-lovers

Svokrine jazyky

Ste typ človeka, ktorý má problém s pestovaním rastlín? Potom si zaobstarajte Svokrine jazyky. Ide o rastlinu, ktorá sa považuje za najjednoduchšiu na pestovanie a k tomu má aj pekný vzhľad. Svokrine jazyky sú známe tým, že prežijú dlhé dni bez vody, preto sa nič nestane ani v prípade, že ju zabudnete poliať.

Rastliny patria medzi pekné a zdravé doplnky do každej do domácnosti. Treba si však pred ich pestovaním naštudovať, ako sa o danú rastlinu starať a vytvoriť jej tak vhodné podmienky na prežitie.