Domáca karanténa má rozhodne svoje výhody i nevýhody. No my hľadáme vo všetkom to najlepšie a snažíme sa inšpirovať aj vás. Máte už v celom dome poriadok? Upratali a vydezinfikovali ste vaše špajze, komory, šatníky a kuchyne? Upratali ste si aj všetky nenápadné zákutia vašej domácnosti? Myslíte si, že už nemáte do čoho investovať váš drahocenný čas? Čo takto zužitkovať ho ešte aj v záhrade? Kým ešte máte čas a energiu!

Prebudenie k jari

Po zazimovaní záhrady je rozhodne ten najvyšší čas na pozbieranie všetkých pokrývok vašich kvetov, ktoré ste tam uložili na jeseň, aby nepomrzli. Na mieste je samozrejme aj zasadenie nových semienok. Ak máte záhradu, tak sadenie niektorých plodín ste už zmeškali. No lepšie neskoro, ako nikdy, nie je tak? Hor‘ sa na to!

okenica

Čas na zmenu

Okukala sa vám vaša stará záhrada alebo fasáda domu? Je ten pravý čas na zmenu! Zmeny nemusia byť veľké a finančne náročné, aby ste získali pocit zmeny a zadosťučinenia z dobre vykonanej práce. Možno postačí umytie parapetných dosiek, alebo inštalácia nových a diametrálne odlišných vnútorných či vonkajších žalúzií a roliet.

Alebo jednoducho stavte na radikálnu a viditeľnú zmenu a postavte si nový altánok. Avšak, nezabúdajte, že horúce letné dni sú pred nami. Ak teda nemáte prirodzenú ochranu pred slnkom, respektíve tieň pochádzajúci z nejakého stromu a podobe, určitá tieniaca technika je znova viac ako potrebná.

Teplo domova aj v exteriéri

A čo takto preniesť kúsok interiéru von a zútulniť si aj vonkajší priestor? Exteriérové krbové vložky sú mimoriadne elegantným a luxusným módnym doplnkom každého dvora. Ak je vo vašom záujme vytvoriť len estetické potešenie pre oko voľte rozhodne plynový krb.

fireplace-1V prípade, že chcete, aby bol maximálne funkčný a slúžil aj na opekanie, skúste radšej krb na drevo s otvoreným ohniskom. Tak či onak, bude to naozaj geniálny spôsob, ako ozvláštniť vaše exteriérové bývanie pre prichádzajúce dlhé letné večery.

Toto všetko sú zmeny, ktoré sa rozhodne dajú stihnúť ešte počas voľnejších karanténnych dní. A povedzme si na rovinu, čas, ktorý ušetríte časom stráveným cestovaním z domu do práce a zase späť, môžete radšej využiť efektívne. No a napokon, všetky tieto zmeny vám len budú pripomínať, že tento čas strávený doma rozhodne nebol zbytočný a využili ste ho naplno!