Chcete premeniť vaše dokonale usporiadané a čisté hniezdočko na oázu pokoja, no vaša domácnosť disponuje malými oknami s minimálnym svetlom? Pátrali sme po niekoľkých druhoch ozdobných i užitočných rastlín, ktoré prežijú aj v takmer úplnej tme. Toto je 6 našich tipov, ktoré si vybrať! 

Mäta

Táto plodná rastlina pre nenáročné pestovanie, ktorým sa dobre darí aj v tienistých miestnostiach. Ich najväčším bonusom je, že sú mimoriadne všestranné. Nielenže sa dajú použiť ako ozdoba jedla, ale majú aj vynikajúcu chuť a príjemne rozvoňajú miestnosť.

mata

Filodendrón

Ide o rastlinu, ktorá sa bežne sa vyskytuje pod tropickými baldachýnmi. Filodendróny sú zvyknuté na minimálne vystavenie slnečnému žiareniu a rovnako dobre rastú  aj v izbách bez okien. Mimoriadne sa im darí vo vlhkých podmienkach.

filodendron

Zee Zee

Ak by sme hľadali rastlinu, ktorá prežije aj zasadená v kameni, tak je to Zee Zee. Ani tmavá miestnosť nedokáže zničiť jej dokonale vyzerajúce voskové listy. Dokonca, nepotrebujú ani veľa vody, takže nevadí ani to, ak ich zabudnete poliať.

zee-zee-plant

Mierová ľalia

Kto povedal, že rastlina, ktorá má rada tmu, nemôže kvitnúť? Rastliny ľalie mieru majú však radi ak ich z času na čas postriekate vodou. Avšak, polievanie je nutné iba v prípade, že je jej pôda suchá. A ako bonus vám dokonale vyčistí vzduch v domácnosti!

peace-lilly

Kaktus

Vedeli ste, že kaktus môže mať popáleniny zo slnka? Smiešne, ale pravdivé! Samozrejme, v jaskyni by neprežili, no preferujú tmavé miesta alebo lokality zastrené tieňom.

kaktus

Sukulenty

Tieto rastlinky vo svojich tkanivách uchovávajú vodu, čím sú schopné prežiť aj v mimoriadne nehostinných podmienkach, napr. na púšti. Ak ste ich doteraz mali na okne, skúste ich postupne presúvať na tmavšie miesta.

sukulenty