Pokochajte sa krásou tých najkrajších záhrad z celého sveta. Vybrali sme pre vás 10, ktoré vás určia očaria.

Versaillské záhrady vo Francúzsku

511e723a69bedd3b4f00001c-960-720Kráľ záhradníkov André Le Nôtre bol v roku 1660 poverený navrhnúť záhrady vo Versilles. Tisíce pracovníkov pomáhalo s dizajnom záhrady, ktorá obsahovala stromy z rôznych regiónov Francúzska. Celý Nôtrov plán bol tak komplexný, že si vyžadoval, aby sa záhrady presádzali len raz za 100 rokov. Aj Ľudovít XVI. a Napoleon III. prispeli k revitalizácií pôdy a naposledy boli záhrady znovu vysadené po ťažkej búrke v roku 1999. Záhrady sa celkovo rozprestierajú na rozlohe skoro 8 km2 a majú viac ako 200 000 stromov.

Keukenhof – „Záhrada Európy“ v Holandsku

58d045d3f2d03320008b4825-960-640Najväčší kvetinový park v Holandsku sa nachádza v blízkosti mestečka Lisse. Každý rok sa tam vysádza okolo 7 miliónov rastlín, medzi ktorými sú aj slávne holandské tulipány a kvety ako hyacinty a narcisy. Park vybuchne pestrými kvetmi každú jar a môžte ho navštíviť od marca do mája.

Tropická botanická záhrada Nong Nooch v Thajsku

thajOd rôznych zvieracích sôch až po stromy všelijakých tvarov, nehovoriac o miniatúrnej replike Stonehenge – táto záhrada prináša kombináciu kultúry a vzrušenia. V záhrade môžete sledovať aj thajské tanečné vystúpenia alebo demonštráciu bojových umení.

Dubai Miracle Garden v Dubaji

dubDubajská zázračná záhrada obsahuje 60 odrôd kvetov a je najväčšou prírodnou záhradou kvetov na svete. Kvetinové prevedenie v záhrade sa mení každý rok a nie je sa čo čudovať, že každý rok ju navštívi viac ako jeden milión ľudí.

Tromsø articko-alpská botanická záhrada v Nórsku

troTromsø je najsevernejšia botanická záhrada na svete. Nachádza sa v meste Tromsø, v severnom Nórsku, ktoré sa rozprestiera na dvoch ostrovoch. Hoci táto záhrada obsahuje tisíce rastlinných druhov z celého sveta, jeho hlavnou pozornosťou sú rastliny z polárnych oblastí.

High Line v New Yorku

ttTáto jedinečná mestská oáza bola kedysi železničnou nákladnou traťou. Je to jedna z najobľúbenejších atrakcií v New Yorku a ročne ju navštívi 5 miliónov ľudí. Je zložená zo 400 druhov rastlín, od divokých kvetov po trávy.

Cranbourne v Austrálií

austrZáhrada sa pýši 170 000 domácimi austrálskymi rastlinami na rozlohe 3,5 km2. Cranbourne ja známi hlavne svojím ikonickým červeným pieskom. V okolí záhrady môžete obdivovať aj 20 druhov domorodých cicavcov a 11 druhov obojživelníkov.

The Butterfly Garden v Singapure

shangaiLetisko v Singapure bolo niekoľkokrát označené za najlepšie letisko na svete. Letisko disponuje bezplatným kinom a 24-hodinovým wellness. Letecký uzol sa môže pochváliť aj motýliou záhradou, ktorá je domovom pre viac ako 1000 exotických motýľov. Interiérová zeleň odráža prezývku Singapuru: „Mesto v záhrade“.

Lost gardens v Anglicku

Lost-Gardens-of-HeliganStratené záhrady sa nachádzajú v anglickom Cornalle a môžu sa pýšiť obrovskými sochami lesných bytostí, ktoré vyzerajú ako ľudia, no sú celkom desivé a mystické. Môžete tam nájsť aj obrovskú dvojmetrovú hlavu obra, ktorý sa mení podľa toho, ako sa menia aj rastliny. Táto magická záhrada vznikla pred 400 rokmi, ale od začiatku 20. storočia spustla a znovu ju objavili začiatkom deväťdesiatych rokov.

Net Master‘ garden v Číne

Suzhou.640.4204Záhrada nachádzajúca sa v Shanghai je považovaná za jednu z najkrajších záhrad v Číne. Záhrada vznikla v 12. storočí a je vytvorená z preskleného labyrintu.