Máte v pláne rekonštruovať svoje bývanie, ale nemáte dostatok našetrených financií? Ako prvá možnosť napadne mnohým ľuďom hypotéka. Tá síce môže byť jednou z variant, ako napríklad pôžička na rekonštrukciu, ale zároveň je potrebné dodať, že existujú aj iné možnosti. Pozrite sa s nami spoločne na to, ktoré tým myslíme.

NIE VŽDY TREBA RUČIŤ

Hypotéka môže ponúknuť vyššiu sumu peňazí, no zároveň je nutné niečím ručiť. A to môže znamenať pre veľa ľudí pomerne veľký problém. Ako alternatíva môže veľmi dobre vychádzať klasický úver bez zabezpečenia. Vďaka nemu si možno požiadať o potrebné financie bez toho, aby bola nutné založenie nehnuteľnosti.

Nezabúdajme tiež na to, že okrem ručenia nehnuteľností môže pri niektorých úveroch vstupovať do hry tretia osoba, ktorá sa za žiadateľa takzvane zaručí. Ani to nemusí byť mnohým úplne príjemné. Preto treba dodať, že existuje aj úver na bývanie bez ručiteľa. Žiadosť tak podáva konkrétna osoba bez nutnosti toho, aby bol súčasťou zmluvy aj niekto iný, kto na seba bude brať prípadné riziká.

flat-lay-real-estate-concept-scaled

IDE TO AJ RÝCHLEJŠIE

Hypotéka má veľkú nevýhodu tiež v tom, že je veľmi často nutné počítať s dlhšou dobou na vybavenie. Ani to nie je pre mnohých ideálny prípad a preto hľadá alternatívy. Takou môže byť napríklad rychloúver, ktorý tiež ponúka pomerne zaujímavé finančné prostriedky.

KEĎ HĽADÁTE VÝHODNOSŤ

Áno, hypotéky sú dlhodobo najvýhodnejšími pôžičkami. Rozhodne ale nie sú tým jediným, čo je na úverovom trhu výhodné. Určite ide o jednu z dobrých ciest, ak hľadáte klasický úverový produkt a nie napríklad dotácie na bývanie a rekonštrukciu, ktoré dnes ponúka náš štát. Aj keď sa môžu zdať výhodné, je potrebné dodať, že nie sú pre každého a je nutné splniť viacero podmienok.