Na Vajnorskej ulici v Bratislave pripravuje developérska firma Macho consulting obchodno-administratívny komplex Matrix Mall. So stavebnými prácami by mali v mestskej časti Nové Mesto začať už na jeseň tohto roka.

Prvé zmienky od 2015

Prvé zmienky o nákupnom centre na Vajnorskej ulici sú už tri roky staré. Ešte v roku 2015 predložil developer miestnym úradom projekt polyfunkčného komplexu. Investor chcel stavať na nevyužívaných pozemkoch neďaleko Vozovne Jurajov dvor, na rohu Magnetovej a Vajnorskej ulice.

vizualizacie-projektu-matrix-mall

Na pozemku s rozlohou 11 280 štvorcových metrov naplánoval developer výstavbu centra s plochou niečo vyše 3 200 štvorcových metrov. Mesto plán výstavby odobrilo, developer získal vlani územné rozhodnutie. Aktuálne oznamuje ďalší posun. Už na jeseň by sa mali spustiť stavebné práce. Zásadnou konkurenčnou výhodou je rýchle spojenie s mestským obchvatom i s diaľnicou D1. Zákazníci sa do Matrix Mall navyše pohodlne dostanú aj hromadnou dopravou. Vďaka tejto polohe má ambíciu stať sa dominantným obchodným komplexom v srdci Vajnorskej ulice.

pozemky-na-ktorych-ma-vyrast-projekt-matrix-mall-4 vizualizacie-projektu-matrix-mall

Obchodný komplex s kancelariámi

Počet prevádzok, ktoré by mali na Vajnorskej pribudnúť, investor zatiaľ nespresňuje. Jednotlivé priestory sú totiž variabilné a môžu sa meniť podľa požiadaviek nájomcov. V rámci každej z budúcich prevádzok (s rozlohou od 110 štvorcových metrov) sa počíta s plochou pre showroom, administratívne zázemie, ako aj so skladovými priestormi presne podľa požiadaviek budúcich nájomcov.