Jedných irituje, ostatní ju majú radi. Aj taká je budova ešte stále existujúceho starého Istropolisu, ktorá sa onedlho dočká prestavby. Čo bude stáť na jej mieste? Investori sú si vedomí geniálnou lokalitou, v ktorej sa táto budova nachádza a rozhodli sa využiť tento potenciál skutočne naplno. Na mieste starej budovy totiž vyrastie nová štvrť s parkom, trhmi aj novou cyklotrasou. 

fontana

Starý Istropolis

Keďže pokusy zachrániť starú budovu Istropolisu stroskotali na mnohých veciach, jedinou možnosťou je komplex nahradiť novým. Azda najzásadnejším zádrheľom pôvodnej budovy bola jej statika. A ďalšie (nedostatočná akustika, slabá požiarna odolnosť a iné) boli odhalené pri rôznych prieskumoch. Cena takejto rekonštrukcie by si vyžadovala enormné náklady. Aj preto majitelia pristúpili k takto radikálnemu riešeniu. 

interier

Nový Istropolis

Aj keď plány zachrániť budovy sa napokon nepodarili, nová budova odkrýva svoj potenciál. Na mieste betónovej džungle tak bude stáť nová, lukratívna štvrť s množstvom zelene a plná priestorov pre verejnosť. Spoločnosť Immocamp, ktorá Istropolis vlastní, tak po troch rokoch v spolupráci s architektonickým štúdiom KCAP a ich partnerským štúdiom Cityförster konečne predstavili koncept nového komplexu.

exterier

Veľkolepý kultúrny priestor

Bratislave odjakživa chýbalo modernémultifunkčné spoločensko-kultúrne centrum na svetovej úrovni. Na Trnavskom mýte by tak mala vzniknúť nová moderná dominanta mesta, ktorá hlavnému mestu tak chýbala. Eventy, konferencie a kultúrne podujatia, vrátane akustických, rockových, džezových či popových koncertov tak budú konečne ozvučené na svetovej úrovni.

koncertna-sala

Zelená štvrť

V tejto novej štvrti, takmer v centre mesta, by ste v budúcnosti mali nájsť park s promenádou, cyklotrasami fontánou. Nebudú chýbať ani priestory pre ľudí, námestie so sezónnymi trhmi alebo iné komunitné akcie. Nový Istropolis tak bude miestom pre rodinu, podnikanie i kultúrno-spoločenský a nočný život.

istropoliss

Teraz nám už zostáva len čakať, ako projekt bude postupovať a aká bude jeho finálna podoba. Pre lepšiu vizualizáciu vám ponúkame aj video projekt, aby ste si Nový Istropolis vedeli predstaviť!

https://www.youtube.com/watch?v=kHrNvOzAtwM&feature=emb_title