„Všade dobre, doma najlepšie.“ Tak sa hovorí a tak to často platí. Alebo by aspoň malo. Aby ste doma mali naozaj čo najväčší komfort, musíte sa o to pričiniť. A pri stavbe domu toto pričinenie môže začínať už výberom vhodného materiálu, z ktorého bude dom postavený.

Aj dom môže byť vyrobený v hale

Iste, komfort bývania môžete zvyšovať aj dodatočne rôznymi „drobnosťami“, napríklad praktickými sieťami proti hmyzu, ale keď začnete už pri spomínanom výbere materiálu, môže byť celý váš dom postavený s dôrazom na vytvorenie čo najkomfortnejšieho vnútorného prostredia. A ktorý materiál si teda zvoliť? No predsa drevo.

Aby sme však boli presnejší, na mysli máme panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva, takzvané drevostavby, či drevodomy, alebo montované domy. Sú tvorené zvislými nosnými konštrukciami (panelmi) vyrábanými v hale. Na stavbu sa dovezú už hotové panely, ktoré sa potom (len za 2 dni) zmontujú a vznikne hrubá stavba.

tipyprebyvanieSK-obr†zok-k-ul†nku-2

Montované drevodomy zvyšujú komfort bývania viacerými spôsobmi

A prečo sú práve takéto montované domy na báze dreva dobrým základom pre komfortné bývanie? V prvom rade za to vďačia samotnej výrobe v hale. Takáto výroba bez vonkajších vplyvov umožňuje maximálnu presnosť vyhotovenia, dokonalé vnútorné zateplenie a dôkladnú kontrolu.

Samozrejme aj samotné drevo má svoj podiel na komforte. Drevené steny totižto nikdy nie sú nepríjemné chladné alebo horúce. Drevo vás tak dokáže ochrániť pred chladom v zime a pred horúčavami v lete.

Drevo však vyniká ešte v jednej veci. Podporuje koncentráciu záporných iónov v ovzduší, ktoré sú pre ľudský organizmus veľmi prospešné. Eliminujú tak nežiaduce vplyvy kladných iónov. Keď si k tomu pridáte decentralizovaný systém rekuperácie, získate najvyššiu možnú kvalitu vnútorného ovzdušia.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com