Hľadáte svoje vysnívané nové bývanie? Túžite však po domove, ktorý nie je v súlade s tradičnými tendenciami? Máme pre vás vynikajúcu správu! Takéto netradičné bývanie sa vám bude zaručene páčiť.

Houseboat

Máte radi vodu a najradšej by ste na nej i spali? Aj na Slovensku existuje pomerne široká ponuka domov plávajúcich na vode – houseboatov. Stačí si len vybrať taký, ktorý bude ideálny práve pre vás.

Snímka-obrazovky-2020-01-21-o-14.42.14
www.mandl-low.sk

Na strome

Ak chcete žiť v súlade s prírodou, no zároveň máte prácu blízko mesta, aj pre vás máme ideálne riešenie. Je ním jedinečný projekt domu na strome. Takýto spôsob bývanie si však na Slovensku viete iba sezónne prenajať. Avšak, aj takýto detox niekedy poteší!

na-strome
www.ba-lesy.sk

Freedom

Máte chuť na zmenu, no páči sa vám dom, v ktorom bývate? Berte si ho všade so sebou! Ako? Reč je o modernom freedome, ktorý si v prípade potreby alebo chcenia presuniete zase na iné miesto.

freedom
www.freedomky.cz

Pod zemou

Ste filmový fanúšik, ktorý túži po malom dobrodružstve? Vyskúšajte bývať v dome hobbitov tzv. krtkodome! Ekologický dom využíva dažďovú vodu na zavlažovanie dvora a slnečnú energiu zase na vykurovanie domu.

krtkodom
www.krtkodom.sk

Ekokapsula

Posledným je mimoriadne ambiciózny slovenský projekt v podobe Ecocapsule®. Ide o inteligentný, udržateľný a sebestačný mikropodnik, ktorý využíva slnečnú a veternú energiu. To vám umožní zostať na odľahlých miestach mimo dosahu infraštruktúry, s luxusom hotelovej izby.

ecokapsula
www.ecocapsule.sk

Chcete si prečítať viac?

Medzi našimi článkami nechýbajú ani nejnetradičnejšie, miestami až bizarné, stavby na Slovensku.13 inšpiratívnych architektov No a pre ešte viac inšpirácie pri hľadaní vášho vysnívaného bývanie, nezabudnite na a ich stavebné skvosty!