Chcete bývať vo vlastnom? Uvažujete nad stavbou nového domu? Premýšľate nad ekonomicky najprijateľnejšou alternatívou, ako ho postaviť? Nízkoenergetické montované domy sú dôkazom toho, že aj vo vlastnom dome sa dá bývať rekordne rýchlo a za naozaj výhodnú cenu. Nechajte si postaviť vaše sny!

Časovo nenáročná stavba

Čas, za ktorý vám robotníci doslova „zmontujú“ dom je naozaj rekordne krátky. Samozrejme, všetko závisí od zvolenej úžitkovej plochy, teda od veľkosti domu. Hrubú stavbu maličkého domčeka viete mať k dispozícii už do dvoch alebo troch týždňov.

Untitled-1-2-1024x536

Domy na kľúč, podobne ako aj väčšie stavby, sú časovo náročnejším projektom. V každom prípade, v porovnaní s klasickým domom na kľúč sa tento čas 10-násobne skracuje. Opýtajte sa na názory odborníkov a nechajte si vypracovať cenovú ponuku pre váš vysnívaný domov. Neváhajte a vyberte si domov snov v tomto katalógu!

Koľko reálne stojí?

Cena nízkoenergetického drevodomu je výrazne lacnejšie ako v prípade bežnej novostavby. Finálna cena domu na kľúč závisí od vašich individuálnych požiadaviek. Priemerná cena za m2 je 900 €! Táto suma sa ale s vyšším počtom m2, prirodzene, znižuje. Čo to znamená v praxi?

Drevodom na kľúč o rozlohe 70 m2 stojí v priemere 63 000 €, ale pri rozlohe 180 m2 sa môže priemerná cena za m2  znížiť na úroveň 800 €. Navyše, na tieto stavby ponúka náš štát celkom štedrý štátny príspevok až do výšky 8000 €!

price-1024x536

Dokáže udržať teplo?

V súvislosti s drevostavbami sa mnohokrát polemizuje o tom, ako efektívne dokážu udržať teplo. Drevodom nie je drevenica! Faktom je, že mnohé štúdie dokazujú, že drevodomy držia teplo oveľa efektívnejšie ako klasické murované domy. Ako je to možné?

Nízkoenergetické domy sú tvorené kvalitnou difúzne uzatvorenou konštrukciou (sendvičová konštrukcia), ktorá má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti ako obyčajná stavba. Čo teda tvorí izoláciu týchto nízkoenergetických montovaných drevostavieb?

 

Untitled-1-3-1024x536

Či už sa jedná o základovú dosku, obvodové múry, strop či podlahy, všetky tieto komponenty sú zabezpečené tepelnými izoláciami ISOVER s hrúbkou od 6 – 14 cm. Výhodou drevodomupreto je, že v žiadnom prípade nepustí teplo von!

Ekologické bývanie

Drevostavba je, navyše, ohľaduplná aj k nášmu životnému prostrediu. Uhlíková stopa, teda suma vypustených skleníkových plynov pri stavbe drevostavby, je dokonca pozitívna. Čím je tento jav spôsobený? Drevo na svoj rast spotrebuje väčšie množstvo škodlivého CO2 ako ho spotrebuje pri svojej likvidácii. A navyše, pri raste vytvára užitočný kyslík.

Nemôže zhorieť!

Drevodomy sú naprojektované a skonštruované tak, aby vydržali odolávať ohňu aspoň normou predpísaných 60 minút. Je to dostatočne dlhý čas na to, aby bolo možné z ohrozenej stavby evakuovať ľudí, ale aj ochrániť životy a zdravie zasahujúcich hasičov a záchranárov.