Túžite po svojom vysnívanom bývaní, no hľadáte tú správnu firmu, ktorá vám tento sen splní? Nemáte vlastný projekt domu, ale chcete dom podľa vlastných požiadaviek? Poradíme vám.

Murovaný dom alebo montovaný dom?

Kladiete si otázku, ktorý typ domu je lepší a výhodnejší? Každý má vlastné preferencie a požiadavky na dom. Oba tieto typy domov však ponúkajú mnoho výhod, a preto záleží už len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. Samozrejme, oba typy sa od seba navzájom líšia, a to najmä konštrukčným systémom, rýchlosťou stavby, životnosťou, ale aj cenou, ktorá môže byť v prípade montovaného domu o 20 – 30 % nižšia.

two-business-man-professional-engineer-worker-house-building

Svojpomocne alebo pomocou firmy?

Mnohí majstri premýšľajú, že do stavby domu pôjdu svojpomocne, prípadne so skupinou kamarátov. Hoci môžete byť skutočne zručný majster vo všetkých činnostiach, no nemáte bohaté skúsenosti so stavbou rodinného domu, potom uprednostníte pomoc firmy. Pomoc stavebnej a profesionálnej firmy určite využite aj vtedy, keď sa do stavby domu vôbec nevyznáte. Väčšina stavebných firiem tiež ponúka stavbu domu na kľúč, ktorú môžete využiť, a to znamená, že okrem samotnej hrubej stavby vám pomôžu aj s elektroinštaláciou, vodoinštaláciou, vykurovaním, ale aj montážou sadrokartónov, obkladov alebo dlažby. Výhodou využitia stavebnej firmy je tiež to, že práve ona musí byť certifikovaná a spĺňať normy, aby boli stavby domov kvalitné.

arms-worker-making-structure-plan-closeup

Vlastný projekt na mieru alebo projekt firmy?

Mnoho firiem stavia rodinné domy na základe projektov, ktoré má vopred pripravené. Takýto katalóg projektov domov obsahuje ponuku domov, ktoré sa líšia svojou úžitkovou plochou, cenou, dispozičným riešením, ale aj počtom izieb či počtom ľudí, pre ktorých je dom vhodný.  Samozrejme, aj tieto projekty domov je možné meniť. Ak vám však nevyhovuje žiaden z projektov, potom si navrhnite vlastný projekt na mieru. Takže, ak túžite po svojom vysnívanom dome alebo ste v časopise našli svoj vysnívaný dom, potom je toto tým pravým riešením.

blueprint-architecture-interior-design-structure-development-concept

Ušetrite kde sa dá

Stavba domu predstavuje veľmi finančne náročnú investíciu, a preto sa snažte ušetriť všade tam, kde sa dá. To však neznamená, aby ste šetrili na úkor kvality domu. Ušetriť môžete napríklad aj pri vybavovaní dokumentácie, ktorá je pri stavaní rodinného domu nevyhnutnou, a to či už ide o klasický murovaný dom alebo nízkoenergetický montovaný drevodom. Práve takúto akciu môžete využiť aj v prípade stavebnej firmy Drevodom Zvolen, ktorá si pripravila neopakovateľnú ponuku. Zákazník získa výrobno – montážnu dokumentáciu spolu so statickými výpočtami a posudkami v hodnote 1800 € úplne zdarma. Podmienkou je však podpísať zmluvu do 31.03.2022, takže záujemcovia majú ešte množstvo času na premyslenie či výber projektu domu.

Preto ak zvažujete stavbu rodinného domu, neváhajte využiť túto skvelú ponuku na postavenie svojho sna ešte dnes.