Projekt, ktorý do Bratislavy prinesie svetovú architektúru od Zahy Hadid nesie názov Sky Park. Názov veľmi dobre vyjadruje časť benefitov projektu – nádherné výhľady na Bratislavu a tiež nový mestský park. K pôvodným trom rozostavaným pribudne štvrtá bytová veža na pozemku.

Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne

Na päťhektárovom pozemku v bratislavskom Starom Meste medzi Čulenovou, Továrenskou a Bottovou ulicou vyrastú výškové budovy okolo historickej Jurkovičovej teplárne. Počas ich výstavby by mala prebehnúť rekonštrukcia tejto pamiatky. Penta celý pozemok odkúpila od spoločnosti Wexford v priebehu roka 2017.

Pribudne štvrtá obytná budova

Pôvodne mal Skypark priniesť vyše 780 bytov, 50-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy, 1 100 parkovacích miest a 3,5-hektárový park. Štvrtý vežiak má rovnako ako ostatné tri rezidenčné budovy 31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metra. Rovnaké je aj architektonické riešenie. Do ponuky v projekte v Zóne Čulenova v Starom Meste tak pribudne ďalších 264 bytov a 372 podzemných parkovacích miest. Súčasťou budovy budú aj obchodné priestory a občianska vybavenosť.

Stavba napreduje

Prvé tri bytové veže so 786 bytmi a vyše dvetisíc štvorcovými metrami obchodných priestorov v parteri sú už vo výstavbe. Dokončenie sa očakáva koncom roka 2019. Súčasťou Sky Parku sú aj dve administratívne budovy s celkovou prenajímateľnou plochou 55-tisíc štvorcových metrov, nižšia z nich už disponuje aj stavebným povolením. Druhá má byť najvyššou budovou projektu so 116 metrami priamo oproti dvojičkám Panorama City.

Momentálne je už takmer 85 percent bytov v prvých troch rezidenčných vežiach predaných. Ďalšia rezidenčná veža, ktorá je kópiou predošlých, a prinesie nové verejné priestory od ateliéru architekty Zary Hadid.