Projekt SKY PARK prináša do Bratislavy svetovú architektúru

1577
skypark

Projekt, ktorý do Bratislavy prinesie svetovú architektúru od Zahy Hadid nesie názov Sky Park. Názov veľmi dobre vyjadruje časť benefitov projektu – nádherné výhľady na Bratislavu a tiež nový mestský park. K pôvodným trom rozostavaným pribudne štvrtá bytová veža na pozemku.

Rekonštrukcia Jurkovičovej teplárne

Na päťhektárovom pozemku v bratislavskom Starom Meste medzi Čulenovou, Továrenskou a Bottovou ulicou vyrastú výškové budovy okolo historickej Jurkovičovej teplárne. Počas ich výstavby by mala prebehnúť rekonštrukcia tejto pamiatky. Penta celý pozemok odkúpila od spoločnosti Wexford v priebehu roka 2017.

Pribudne štvrtá obytná budova

Pôvodne mal Skypark priniesť vyše 780 bytov, 50-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy, 1 100 parkovacích miest a 3,5-hektárový park. Štvrtý vežiak má rovnako ako ostatné tri rezidenčné budovy 31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metra. Rovnaké je aj architektonické riešenie. Do ponuky v projekte v Zóne Čulenova v Starom Meste tak pribudne ďalších 264 bytov a 372 podzemných parkovacích miest. Súčasťou budovy budú aj obchodné priestory a občianska vybavenosť.

Stavba napreduje

Prvé tri bytové veže so 786 bytmi a vyše dvetisíc štvorcovými metrami obchodných priestorov v parteri sú už vo výstavbe. Dokončenie sa očakáva koncom roka 2019. Súčasťou Sky Parku sú aj dve administratívne budovy s celkovou prenajímateľnou plochou 55-tisíc štvorcových metrov, nižšia z nich už disponuje aj stavebným povolením. Druhá má byť najvyššou budovou projektu so 116 metrami priamo oproti dvojičkám Panorama City.

Momentálne je už takmer 85 percent bytov v prvých troch rezidenčných vežiach predaných. Ďalšia rezidenčná veža, ktorá je kópiou predošlých, a prinesie nové verejné priestory od ateliéru architekty Zary Hadid.

Projekt SKY PARK prináša do Bratislavy svetovú architektúru
5 (100%) 4 votes
Zdieľať