Každý, kto niekedy predával nehnuteľnosť nám dá určite za pravdu, že ide o činnosť časovo náročnú a mnohokrát veľmi vyčerpávajúcu. Predávajúci má určitú predstavu o cene, za ktorú by svoju nehnuteľnosť, ku ktorej ho spája úzka citová väzba, chcel predať, a ako by prípadne mohol vyzerať budúci majiteľ. Kupujúci chce zas nakúpiť za dobrú cenu a bez komplikácií. Nájsť zhodu medzi oboma stranami potom môže byť zložité. Niektorí preto radi zveria túto činnosť odborníkom a predaj nehnuteľnosti prenechajú realitnej kancelárii. Iní si chcú všetko zariadiť sami, dokonca aj za cenu prípadných komplikácií. Aké výhody má predaj nehnuteľnosti s realitným maklérom?

#1 Ušetríte čas a vyhnete sa bezpečnostným problémom 

Akonáhle dáte pokyn realitnému maklérovi, jeho úlohou je predať váš dom. Tým, že obhliadky vykonáva realitný maklér a preberá zodpovednosť za privedenie cudzincov do vášho majetku, okamžite to minimalizuje akúkoľvek hrozbu pre vašu bezpečnosť.

#2 Kvalitný predaj

Realitní makléri sú experti na prípravu svojich predajných materiálov a svojpomocný prístup by mohol odradiť veľa serióznych kupcov. Realitní makléri veľa investujú do maximalizácie potenciálneho dosahu ich publika, aby im a vám poskytli najlepšiu možnú šancu nájsť toho správneho kupca pre vašu nehnuteľnosť za najlepšiu možnú predajnú cenu.

#3 Tipy

Realitný maklér vám zvyčajne poskytne konkrétne tipy, ako zabezpečiť váš domov pre kupujúcich žiadanejším a dosiahnuť najlepšiu cenu.

#4 Odbornosť

Skúsený realitný maklér sa opiera o množstvo informácií o trhu s bývaním, o ich vlastných aktuálnych predajných cenách, konkurentoch a hodnoteniach. Realitní makléri sú v kontakte s nehnuteľnosťami každý deň, vďaka čomu sú dobre vybavení na to, aby vedeli, čo robiť a čo nie. Mnoho realitných maklérov neustále zlepšuje svoje zručnosti prostredníctvom seminárov a školení.

#5 Vynikajúce marketingové, predajné a vyjednávacie schopnosti

Vďaka ich odbornosti si realitní makléri tieto zručnosti časom rozvinú a pri každom úspešnom predaji budú na nich stavať. Sú vycibrení vo svojich vyjednávacích schopnostiach (napr. práve na mieste zabezpečia zníženie ceny).

man-woman-handshaking-after-signing-documents-successful-deal-closeup-1-scaled-e1637666629445

#6 Rýchlosť

Dobrý realitný maklér dokáže predať váš dom rýchlejšie ako vy. Uznávaný miestny realitný maklér bude mať veľký dosah na ľudí (ich register, databázu), ktorí hľadajú kúpu domu.