Zlato ako dekorácia? Pre niekoho extravagancia, pre iných luxus alebo minimalistická elegancia. Pravdou je, že v spojení s nenápadný naturálnym dizajnom môžu zlaté doplnky vytvoriť dokonalú súhru materiálov, tvarov a farieb pre váš nadčasový domov.

 

Svietnik

Ak so zlatým dizajnom ešte len začínate, odporúčame začať v malom. Napríklad nenápadným svietnikom či dvoma, ktoré dotvoria atmosféru ako vystrihnutú z profesionálneho dizajnérskeho magazínu. Neexistuje jednoduchší spôsob, akým dotvoriť príjemný pocit domova ako teplo horiacej sviečky. A navyše, v trendy svietniku!

 

 Tácka

Pre tento špecifický dizajn je potrebné minimalistické uvažovanie. Nikto asi nechce bývať v gýčovej klietke zo zlata. Ďalším nenápadným motívom zlata vo vašej domácnosti môže byť podnos pod alebo na šálky alebo tácka po sviečky. Alebo rovno aj pre oboje! Takýmto spôsobom vytvoríte nielen zaujímavý, ale aj funkčný, moderný a unikátny charakter vášho domova.

salka

Príbor

Nechcete uvažovať takto nápadne? Tak si jednoducho do vašej kuchynskej výbavičky „ukryte“ zopár pozlátených pokladov. Vyberať ich tak budete len v prípade, že ich bude nutné použiť. Napríklad také lyžičky, vidličky a nože. Tento zaujímavý detail pozdvihne úroveň vášho domáceho dizajnu minimálne o triedu vyššie.

 

Detail

A ako všetky tieto prvky skombinovať a prepojiť tak, aby nepôsobili ako päsť na oko? Postačia vám na to úplne malé detaily. Šálky a taniere s pozláteným okrajom, nenápadná zlatá potlač na svietnikoch alebo jednoduchá a maličká dekorácia v podobe vešiakov na bundy či utierky.

 zrkadlo

Nábytok

V prípade, že nemáte problém s trochou experimentovania, začnite hneď vo veľkom! Ako na to? Vo virtuálnych knižniciach dizajnu, určite viete, ktoré mám na mysli, nájdete skvelé nápady, ako k vášmu existujúcemu hniezdočku „pripasovať“ aj poriadny kus luxusu. Napríklad v podobe odkladacieho koša na deky a vankúše, vysokého zrkadla alebo stojacej lampy. Predstavivosti sa predsa medze nikdy nekladú!

 

S nami sa presvedčíte, že aj malý mestký balkón môže vyzerať ako vystrihnutý z dizajnového časopisu. Spoločne urobíme zázraky vo vašej malej bytovej kuchyni a špajzi či pretvoríme prázdnu stenu na kreatívny a zaujímavý priestor. Prezradíme vám aj, aké bylinky najlepšie vypestujete v kvetináči. A vedeli ste, že ani kúpeľňa nemusí byť nudná?