Presne tak ako móda, aj trendy v oblasti interiérového dizajnu sa zo sezóny na sezónu neustále menia. Po magickom vianočnom období však všetky dekorácie nemusíte nevyhnutne odkladať. Pár mesiacov vám ešte môžu dotvárať atmosféru ideálneho zimného večera. Toto je 5 skvelých nápadov, ktoré vám pomôžu zútulniť vaše príbytky v chladnom zimnom počasí.

 

Materiály

Keďže teploty v mesiacoch november až marec dosahujú svoje minimum, hrejivé materiály sú ideálnou voľbou, ako si zaručiť pocit tepla. Hrubé látky, deky a kožušiny vám zaručia útulný vizuál prostredia a udržia vás v teple po celý čas strávený v pohodlí domova pri šálke horúceho čaju počas filmového večera.

deka

Farby

Zatiaľ čo v lete sa sústredíme na to, aby interiér nášho domu vyzeral sviežo a žiarivo, v zime je to presne naopak. Väčšina z nás preferuje skôr monotónne odtiene základných interiérových kúskov a dekorácií. V zimnom období je preto mimoriadne trendy minimalistická a nadčasová biela, sivá, béžová či prirodzená hnedá. S týmito farebnými odtieňmi získa vaša obývačka či spálňa aj jemný nádych luxusu.

Doplnky

Snehové vločky nepatria len na vianočný stromček alebo do stolovej dekorácie počas vianočných sviatkov. Je ideálnym spôsobom ako dodať vášmu interiéru závan vonkajšieho prostredia. Veľmi zaujímavým doplnkom nového roka 2019 sú netradičné dekorácie v podobe bežne využívaných vecí v zimnom období, napr. korčule.

vlocka

Príroda

Príroda je jedinečná, minimalistická a nadčasová zároveň! Dekorácie vyrobené z naturálnych produktov a materiálov, akými sú ihličie a šišky, môžete po Vianociach pokojne nechať vyložené na stolíku, skrinke či vašom konferenčnom stolíku, pretože práva tie so sebou do interiéru prinášajú vôňu zimy.

Svetielka

Vynikajúcim spôsobom, ako vytvoriť atmosféru domova a rodinnej pohody je svetlo. Vianočné svetielka sú neprestajne IN! A nielen v období najkrajších sviatkov v roku, ale aj počas celého roka. Svetielka pridajú vášmu interiéru nádych domova a rodinnej pohody.

sviecka

Ak sa vám však obyčajné svetielka zdajú príliš ošúchané, zvoľte o niečo neobyčajnejšiu alternatívu v podobe lampiónov. Avšak, nezabúdajte na nikdy nekončiacu romantiku v podobe sviečok!