Plánovanie interiérového dizajnu vašej obývačky, od starostlivého výberu kúskov nábytku, stylingu a dekorácie, vytvorenie jednotnej farebnej palety a výberu tkaniny môže byť viac než vyčerpávajúce. Namiesto preplneného priestoru je menej zariadenia niekedy viac. Ak ste fanúšikom minimalistického štýlu, budete súhlasíť s tým, že najnápadnejší interiérový dizajn nie je určený tým, ako ste štylizovali konkrétny priestor, ale skôr tým, čo ste vynechali.

Čo charakterizuje minimalistický dizajn?

Minimalistický štýl je charakterizovaný úspornosťou a minimálnou dekoráciou. Myslíme tým funkčný nábytok, geometrické tvary a minimálna škála farebných odtieňov. Minimalistický dizajn sa snaží navodiť pocit pokoja. Minimalistický interiérový dizajn je o vynechaní zbytočných detailov so zameraním na viac informácií a obklopení bieleho priestoru.

Neutrálne farby

Neutrálne farby sú základným prvkom minimalistického dizajnu. Vyberte si neutrálnu farebnú paletu, vrátane bielych, krémových a pastelových farieb. Väčšina minimalistických domovov je vybavených bielymi stenami.

1-e1634208413356

Textúry

Aj keď sa nebudete hrať so vzormi a farbami, môžete sa naopak zamerať na textúry. Objavte rôzne textúry vo vašich kúskoch, čo vám umožní sa potom hrať s osvetlením a rôznymi povrchmi. Napríklad pekným kúskom sú tieto útulné hand-made okrúhle vankúše, ktoré ponúkajú hravú textúru a zároveň sa držia bieleho dizajnu.

2

Ploché povrchy

Pokiaľ ide o minimalistický dizajn, zabudnite na príliš zložité tvary. Namiesto toho myslite na ploché, ostré a čisté povrchy, ktoré odrážajú svetlo, čo zaručí miestnosti dostatok priestrannosti.

3

Otvorené priestory

Vitálnym prvkom tohto štýlu interiéru je otvorený pôdorys. Minimalistické domy majú otvorené priestory, ktoré maximalizujú prirodzené svetlo.

4-e1634208610842

Osvetlenie

V minimalistických domoch prevláda prirodzené svetlo. Aby bol priestor teplý a útulný, nezabudnite pri zariaďovaní obývačky v minimalistickom štýle na osvetlenie. Nakoľko budete používať väčšinou neutrálne farby, osvetlenie vám môže pomôcť hrať s odtieňmi a tónmi.

5-e1634208628433