Minimalistický štýl je naozaj skrytou krásou. Jeho typickou črtou je jednoduchosť a ako sa hovorí: „v jednoduchosti je krása.“ Dokonalá minimalistická spálňa sleduje súbor pravidiel na dosiahnutie vzhľadu, ktorý je slobodný  a voľný. Minimalizmus pracuje s minimom prostriedkov, no s maximálnym účinkom. Prečítajte si týchto 11 tipov a dodajte vašej spálni minimalistického ducha.

Základným znakom minimalistickej spálne sú steny. Prevažná väčšina je namaľovaná na bielo, čo vytvára čistý vzhľad priestoru. Ďalšími výbornými farbami sú jemné neutrály ako je šedá a hnedá.

1

Čo sa týka posteľných obliečok, obchody nám ponúkajú širokú škálu rôznych vzorovaných a farebných variantov. Avšak aj tu treba byť minimálny a vybrať si jednofarebné neutrálne farby. Treba dbať na kvalitu bielizne, nie na vzory.

2

Okná minimalistických priestorov sú väčšinou úplne „holé“. Minimalizmus je o svetle, čo znamená, že na rôzne farebné závesy zabudnite.

3-1

Jednou zo základných charakteristík jednoduchých spálni je výrazné osvetlenie. Tu sa treba plesknúť po vačku a investovať do rôznych kreatívnych lustrov či svietnikov. Nebojte sa odviazať a kúpte si do vašej spálne aj viac ako len jednu lampu.

4

V minimalistickej spálni by malo byť všetko tak jednoduché, ako len môže byť, avšak svoju kreativitu si môžete vybúriť na nočných stolíkoch. Namiesto toho, aby ste si kúpili klasický stolček, siahnite po starožitnej stoličke, rustikálnej prepravke či dokonca po kope časopisov, ktoré sú spolu spojené. Takýto kreatívny nočný stolík dodá izbe jedinečnosť.

5

Zabudnite na rôzne obrazy, ktorými chcete vyplniť steny. Ideálne je, keď steny necháte úplne holé alebo pridáte maximálne jeden obraz. Čisté steny dodajú vaším očiam zaslúžený odpočinok.

6

Luxus vašej minimalistickej spálni dodajú rôzne tkaniny. Nebojte sa miešať rôzne druhy. Hrubý úplet na vašej pohovke a vedľa ovčí koberec sú ideálnou kombináciou.

7

Keď už hovoríme o kobercoch, je jedno či zvolíte plochý tkaný koberec alebo kožušinový, dôležité je, aby jeho farba bola totožná buď s posteľnou bielizňou alebo podlahou.

8

Drevo je krásnym dekoratívnym médiom. Dokonca, aj v minimalistickom štýle pridávanie niektorých drevín môže priniesť teplo a farbu do miestnosti bez toho, aby stratila svoje minimalistické čaro.

9

free

Rastlinky do vašej spálne? Rozhodne áno! Skúste zavesiť rastlinu do rohu, alebo položiť na nočný stolík. Kúsok zelenej vo vašom byte je rozhodne dobrá voľba a navyše vám pomôže vyčistiť vzduch!

10

Máte radi minimalistický štýl, ale nechcete sa úplne vzdať všetkých farieb? Nevadí, môžete urobiť kompromis. Zakomponujte všetky základy minimalistickej spálne, ako sú spomínané biele steny, jednoduché okná a pridajte trochu vašej obľúbenej farby napríklad na vašu posteľ.

11-1