Rok 2022 už začal a okrem rôznych zmien sa môžete aj v tomto roku tešiť na nové trendy v interiérovom dizajne, ktoré odzrkadľujú prevažne pohodlie, a to v štýle, dekoráciách, ale aj farbách. Viete, aké trendy v roku 2022 nás čakajú?

Prepojenie prírody s domovom

Dva posledné roky nás naučili vážiť si maličkosti, ako napríklad aj obyčajnú prechádzku do prírody, preto toto prepojenie prírody s domovom môžeme vidieť aj pri trendoch v interiérovom dizajne pre rok 2022.

Biofilný dizajn

Čoraz viac ľudí si uvedomuje dôležitosť prírody a životného prostredia. O tom svedčí aj biofilný dizajn, ktorý sa čoraz viac dostáva do popredia. Podstatou tohto dizajnu je prepojenie človeka s prírodou, a to najmä s využitím rastlín. Ide o jeden z najjednoduchších spôsobov ako vôbec do domácnosti vniesť kúsok prírody.

beautiful-interior-design-with-plants

Udržateľnosť a upcyklácia

Udržateľnosť je súčasťou interiérového dizajnu už pár rokov a rok 2022 nebude výnimkou. Rovnako ako aj upcyklácia, ktorá znamená pretvorenie nechcených kúskov alebo odpadových materiálov na nové, výnimočné kúsky. Dôkazom sú aj veľké obchodné reťazce, ktoré sa takýmto spôsobom snažia pretvoriť nechcený odpad na užitočnú vec.

Prírodné materiály

Ako viac prepojiť domácnosť človeka s prírodou, než prírodnými materiálmi? Práve prírodné materiály budú trendom pre rok 2022. Využitie dreva, mramoru, terakoty môžete nájsť kdekoľvek, a to či už pôjde o nábytok alebo o dekorácie.

Veľké okná a prepojenie s vonkajším svetom

V uplynulých minimálne dvoch rokoch si ľudia obľúbili tráviť čas v prírode, a to sa odzrkadľuje aj na trendoch roku 2022. Trendom budú veľké okná, ktoré môžu byť zabudované nielen v klasických izbách ako je obývačka či kuchyňa, ale aj v kúpeľni či spálni, cez ktoré má človek vyhľad do prírody. Rovnako ďalším trendom bude prepojenie domácnosti s vonkajším svetom a užívanie si viac chvíľ a slnečných dní na vlastných terasách.

modern-bathroom-interior-design-white-wall-3d-rendering

Návrat k tradíciám a 70. rokom

Ďalší trend si obľúbia najmä milovníci 70. rokov, pretože práve trendom 2022 sú trendy pochádzajúce z tohto obdobia, no v modernom prevedení. Ide najmä o využitie zemitých farieb, ktoré sa v tých časoch používali najviac. Okrem farieb môžete z tohto obdobia prevziať aj vzory, nábytok, pre ktorý sú typické kolikové nohy či štruktúrované látky. Domácnosť si môžete zariadiť aj v štýle vintage, ktorý sa v posledných rokoch čoraz viac dostáva do popredia.

Multifunkčné priestory

Veľké domy a priestory sa za uplynulé dva roky dostali na okraj a ľudia čoraz viac uprednostňujú menšie domy či miestnosti, a preto aj v roku 2022 môžeme očakávať využívanie priestorov, ktoré budú slúžiť multifunkčne. Jednu miestnosť tak môžete pokojne využiť ako kanceláriu a posilňovňu či študovňu a oddychovú miestnosť.

Neutrálne odtiene a odtiene zelenej

Neutrálnymi a prírodnými odtieňmi akými sú hnedá, bledá, sivá, určite nič nepokazíte. Okrem týchto farieb budú počas najbližieho roka trendom aj odtiene zelenej farby, ako napríklad smaragdová, ktorú opäť viete využiť či už na veľké plochy, steny, nábytok alebo aj ako dekoráciu.

modern-house-interior-with-new-year-tree-christmas-decoration

Okrúhle a zaoblené tvary

Prepojenie prírody s domácnosťou pri výbere farieb a rastlinách nekončí. Ďalším trendom, s ktorým sa v roku 2022 stretnete sú zaoblené a okrúhle tvary, ktoré sa môžu aplikovať skutočne kdekoľvek, a to či už na nábytok alebo dekorácie.

Trendov na rok 2022 je skutočne veľa, takže ak vás nejaký zaujal, určite sa oplatí investovať čas a peniaze do zmeny domácnosti.