Sedačka často tvorí dominantu obývacej miestnosti a predstavuje investíciu na niekoľko rokov. Preto pri výbere tej správnej sedačky je potrebné myslieť nielen na tvar, veľkosť a dizajn, ale najmä na kvalitu a pohodlie. Aké sedačky sú trendy v roku 2022?

Sedačka ako dominanta obývacej miestnosti

Sedačka patrí medzi jeden z najfunkčnejších kúskov nábytku v domácnosti, ktorý je navyše funkčný, ale aj štýlový. Práve sedačky tvoria dominantu a srdce celej obývacej miestnosti, a preto je veľmi dôležité zvoliť kvalitnú a pohodlnú sedačku. Tento útulný nábytok slúži ako výrazný kus, ktorý odlišuje mnohokrát váš domov od ostatných. V súčasnosti na trhu nájdete množstvo rôznych sedacích súprav, ktoré sa líšia nielen použitým materiálom, ale aj farbou, veľkosťou a využitím.

Trendy sedačky na rok 2022

Ako v každej oblasti, tak aj vo svete sedačiek existujú určité trendy, ktoré stoja aj v roku 2022 za zváženie. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké sú trendy sedačky na rok 2022. Možno práve jednu z nich máte v domácnosti aj vy a ani o tom netušíte.

1. Komfortné sedačky víťazia

Jednou zo základných funkcií, ktoré sedačka musí spĺňať, je komfort a pohodlie. Zväčša sú práve sedačky miestom, kde sa chcete natiahnuť a príjemne si oddýchnuť pri dobrom filme. Navyše obývacie miestnosti sú miestom, kde privítate svojich hostí, a preto by mala byť sedačka pre nich komfortná. Preto aj dizajnéri zohľadňujú tento faktor a vytvárajú trendy komfortné sedačky, ktoré sú maximálne pohodlné. Dizajnéri tak stavili na istotu a v roku 2022 vytvorili nadrozmerné pohovky, kde sa môže natiahnuť hneď niekoľko ľudí naraz. Môže ísť o rohové sedačky, rozťahovacie sedačky, ktoré majú množstvo úložného priestoru alebo sedačky do tvaru písmena U.  Okrem toho veľké sedačky sú štýlové, pohodlné a často vyrábané z príjemného materiálu. Pohodlie dosiahnete aj tak, že si na sedačku uložíte niekoľko vankúšov, ktoré netvoria len dekoráciu, ale majú aj funkčnú stránku.

28e7935c0d139b5a4b165fe39c11d43b

2. Farebná sedačka na rok 2022

Neutrálne a zemité farby budú vždy obľúbené a praktické aj v prípade sedačiek. Nič teda nepokazíte, ak si zvolíte krémové, béžové, biele alebo šedé odtiene sedačky. Pokiaľ však chcete byť viac trendy v roku 2022, potom zvoľte do svojej obývacej miestnosti sedačku v zelenej, modrej alebo bordovej farbe. Výnimočná, ale veľmi odvážna farba je tiež žltá a ružová, ktorá upúta pozornosť hneď na prvý pohľad. Žltá sedačka však vnesie do vašej domácnosti trochu viac slnka.

9e90a50b423b83fe41d26f4ec59dd822

3. Sedačka vo vintage štýle

Vintage štýl získava nový nádych a vracia sa do módy v mnohých oblastiach a rovnako aj v dizajne sedačiek. Či už pôjde o pravú vintage sedačku alebo sedačku vo francúzskom štýle s jemným zamatom na povrchu, vintage sedačkou inšpirovanou 70. rokmi nikdy nič nepokazíte. Navyše vintage pohovky dokážu z vášho obyčajného priestoru vytvoriť luxusné miesto. Vintage štýl v kombinácii s modernými prvkami vnesú aj do vašej domácnosti kúsok elegancie. Jednoducho vintage nikdy nevyjde z módy.

35b9f48fd08073b68529a98d2eddb1b0

4. Minimalistické sedačky sú tiež IN

Rovnako aj minimalizmus je veľmi obľúbený a trendy. Preto aj minimalistické pohovky sú trendy aj v roku 2022. Práve minimalistické sedačky sa vyznačujú jednoduchými tvarmi a neutrálnymi farbami, ktoré môžete ladiť v akomkoľvek štýle a s akýmkoľvek nábytkom v interiéri. Výhodou minimalistických sedačiek je tiež to, že sa dokážu veľmi rýchlo adaptovať ku každej zmene v domácnosti.

af40df28f9012349077b248c7f6ce977

5. Sedačka v eko štýle dostali zelenú

V súčasnosti je veľký dopyt po všetkom ekologickom. Síce pohovky tvoria investíciu na niekoľko rokov, no aj výroba sedačiek vplýva na životné prostredie. Preto sú ekologické sedačky vyrobené predovšetkým z prírodných vlákien, ako je ľan, bavlna, koža alebo zamat, tak populárne. Ekologickosť sedačiek sa tiež odráža na farbe prírodných odtieňov. V skutočnosti ide o veľmi kvalitné a pohodlné sedačky.

0f7404fa68201db44c4228df97fffdb9

6. Pohovky s kovovými prvkami

Aj industriálny, ktorý je tiež charakteristický kovovými prvkami, je posledné roky veľmi trendy. Okrem skríň či stolov sú však tento rok veľmi populárne aj sedačky s kovovými prvkami, ktoré môžu v konečnom dôsledku dodať obývacej miestnosti nádych moderného štýlu.

dfd66992d396cbe57797dd1fa0afc696

7. Sedačky geometrických tvarov

Geometrické tvary sa dostávajú v roku 2022 do popredia. Síce sú ostré hrany veľmi elegantné a moderné, geometrické tvary sedačiek sú veľmi moderné a štýlové. Upraviť sedačku môžete tiež mäkkými vankúšmi, ktoré geometrický tvar len podčiarknu.

67e347765327bfac4b2f01693fa6dfc4

Najlepšia sedačka na rok 2022

Pri výbere sedačka je dôležité myslieť aj na to, z akého materiálu sedačka je, aby ste sa vedeli o ňu aj patrične postarať v prípade jej znečistenia. Keďže ide o investíciu na niekoľko rokov, je potrebné zvážiť všetky faktory, a to veľkosť, materiál, štýl, pohodlie, praktické využitie a samozrejme aj cenu sedačky. Dôležité je tiež myslieť na to, aby vám sedačka ladila k štýlu vašej domácnosti.