Každý má iné predstavy o tom, ako by mal vyzerať ich vysnívaný interiér domu. Pre každého znamená pohodlie niečo iné – väčšinou však ide vždy o niečo osobné. Je vaším cieľom premeniť váš domov na útočisko? Nie ste si však istý, kde začať? Zostavili sme pre vás zoznam TOP 6  jednoduchých – a väčšinou lacných – spôsobov, ako zaistiť, aby ste sa u vás doma cítili čo najpríjemnejšie.

  1. Oživte si steny obrazmi

Najlepší spôsob, ako urobiť váš domov útulným? Umelecké diela – a to vo veľkom množstve! Obrazy by mali mať správnu veľkosť podľa rozmeru stien a zaistite, aby neboli zavesené príliš vysoko. Nakombinujte veľké obrazy s väčším množstvom menších.

2. Rastliny dodajú šmrnc

Nikdy sme nepočuli o tom, že by sa nedal tmavý kút, veľká prázdna polička alebo nudný krb, okamžite rozjasniť trochou zelene. A čo je na tom tá najlepšia časť? Rastliny navyše pomôžu vyčistiť vzduch a zbaviť váš domov toxínov.

vase-plant-decoration-home-window-side

3. “ Pohodlie pod nohami “ 

Máte pocit, že nevýrazná a prázdna podlaha pôsobí nudne? Jednoducho ju oživte kobercom. Môžu byť nákladnou investíciou, napriek tomu však skutočne pôsobia príjemne a domácky. Nezabudnite však kúpiť dostatočne veľký koberec. V ideálnom prípade by sa mal zmestiť pod polovicu vášho nábytku.

4. Zbavte sa zbytočností a nájdite miesto pre podstatné veci

Poznáte frázu – “ Poriadok doma rovná sa poriadku v hlave? “ Asi to bude naozaj tak – neporiadok totižto môže spôsobiť pocit stresu. Ak je vaša kuchynská linka preplnená zašpineným riadom  a špinavú bielizeň ste neoprali už celé týždne, niet divu, že sa vo vašom príbytku necítite až tak príjemne. Ak to chcete napraviť, snažte sa pravidelne čistiť a odstraňovať nečistoty a v prípade potreby investujte do ďalších úložných priestorov.

5. Viac svetla a sviečok

Uviazli ste v priestore, ktorý napriek vašim mnohým pokusom o rozjasnenie zostáva chladným a nepohodlným? Zvážte osvetlenie. Akokoľvek jednoducho to znie , osvetlenie má potenciál zmeniť celkovú náladu miestnosti, aby ste sa v nej cítili nazaj príjemne. Príliš žiarivé  osvetlenie môže vyvolať pocit úzkosti – opak toho, o čo sa usilujeme. Namiesto toho sa rozhodnite pre strunové svetlá a sviečky, ktoré pôsobia hrejivo. Stolové lampy sú príjemným prvkom vo vstupnej hale alebo v jedálni. Do obývačky vyhľadajte podlahovú lampu s podstavcom, ktorá sa môže zastrčiť pod pohovku – ušetríte tak miesto.

christmas-decorations-with-candles-home

6. Púšťajte si hudbu 

Ak ste už vyskúšali všetky vyššie uvedené prvky, no stále vášmu domovu niečo chýba, zabezpečte si kvalitné repráky. Iba pomocou hudby môžete ovládať a meniť náladu priestoru, aby ste sa cítili veselšie či uvoľnenejšie. Pripravte si zoznamy skladieb , ktoré vyvolávajú pozitívne pocity.