V predchádzajúcom článku TOP 10 najmenších bytov na svete – 1. časť sme si predstavili prvých päť z desiatich najmenších bytov na svete. Teraz vás presvedčíme o tom, že bývať sa dá na ešte menšom priestore. Tu je zoznam prvej päťky najmenších bytov na svete.

Manhattan – 7,2 m2

Tento apartmán je výnimočný hneď v niekoľkých veciach. Nachádza sa v jednom z najväčších miest na svete, je to jeden z najmenších apartmánov vôbec a nemá tečúcu vodu. Nedisponuje kuchyňou a kúpeľňu zdieľa s ďalšími dvoma susedmi. Tento priestor za 800$ tvorí jedna izba so skladacím gaučom, ktorá je zároveň spálňou aj obývačkou.

manhattan
www.nydailynews.com

Londýn – 5,5 m2

Tento apartmán bol kedysi skladisko pre metly a v súčasnosti sa jeho cena vyšplhala na 313,000$. Týchto niečo vyše 5m2 je vymyslených ako funkčný byt so všetkým, čo k tomu patrí. V plne vybavenej kuchyni pripravíte šálku kávy, sprcha je „schovaná“ v šatníku a gauč sa dá rozložiť na priestrannú posteľ.

londyn
www.dailymail.co.uk

Hong Kong – 3,7 m2

Hong Kong je domovom takmer 7,5 milióna obyvateľov. Preto sa nemôžeme čudovať, že takmer 100,000 ľudí tohto veľkomesta žije v extrémne malých bytových priestoroch o rozlohe 4m2. Navyše, tieto byty si väčšinou prenajíma viac ako jeden človek. Paradoxné pri tom je, že ide o jedno z najbohatších mies na svete.

hong-kong-4
http://adsoftheworld.com

Hong Kong – 1,5 m2

Aj väzenské cely sú väčšie ako tieto škatuľkové byty. Tieto byty stoja 384$ a sú situované priamo v srdci Hong Kongu. V tejto bytovej jednotke sa nachádza okno, posteľ a klimatizácia. Obyvatelia tejto malej kutice majú, dokonca, prístup k internetu. A to je asi tak všetko, čo majú k dispozícii.

hong-kong2
www.youtube.com

Hong Kong – 0,5 m2

Bývanie v klietkach sa stalo nedobrovoľnou súčasťou obyvateľov Hong Kongu. Oblečenie si umývajú v obyčajnom vedre, v kúpeľni sú dve toalety, kuchyňu tvorí malá miestnosť s umývadlom. Pre ešte väčšie šetrenie priestoru sa jednotlivé klietky dajú na seba navzájom stohovať. Cena takejto klietky sa pohybu na 167$ za mesiac. Väčšina nájomníkov sú slobodní muži, ktorí sa nikdy neoženili a žijú zo štátnej podpory.

Hong-Kongs-1
nfonetorg.blogspot.com