Žijete vo veľkom meste, no takmer všetok svoj čas strávite mimo svojho bytu? Ak máte pocit, že váš byt o rozlohe 60m2 je na prespanie príliš malý, ste na omyle! Tieto reality v minimalistickom štýle vás presvedčia, že k dispozícii máte určite viac priestoru, ako v skutočnosti potrebujete.

Poľsko – 13 m2

Szymonovi Hanczarovi sa podarilo celý jeho byt vopchať do rozlohy len 13 m2. Už to je hranica, ktorá by sa bežnému človeku mohla zdať ani nie tak minimalistická ako klaustrofobická. Aj keď je to neuveriteľné, jeho mikrobyt zahŕňa kuchyňu, pracovný kútik pochodovú posteľ a, samozrejme, kúpeľňu ukrytú pod posteľou. Súčasťou existencie skromného Poliaka je ekologický a rýchly spôsob dopravy pomocou bicykla, ktorý tvorí dekoráciu jeho bielej steny.

polsko
www.huffingtonpost.com

Paríž – 12 m2

Dômyselná architektúra tohto parížskeho bytu je navrhnutá tak, aby v žiadnom prípade nekorešpondovala so skutočnosťou, že sa rozprestiera iba na 12 m2. Miestnosť sa vyznačuje množstvom úložného priestoru v podobe rôznych skriniek. Je rozdelená na dve úrovne. Zložením postele do hornej časti sa z izby razom stane obývacia izba vhodná pre návštevu s malou kúpeľňou a plne vybavenom kuchyňou.

paris1-683x1024
www.lifeedited.com

Manhattan – 9 m2

Tento apartmán dokazuje, že niektorí ľudia žijú v extrémne malom priestore aj v srdci najväčších svetových metropol. Tento byt stojí 1,100$, no tento mladý šéfkuchár chodí do práce radšej päť minút pešo, akoby cestoval hodinu a pol. Napriek tomu, že je profesionálny kulinár, doma kuchyňu nepotrebuje. Vo svojom byte má iba posteľ, sprchový kút hneď vedľa nej a toaletu.

manhattan1
www.pinterest.com

Manhattan – 8,3 m2

Byt Felice Cohenovej sa nachádza len jeden blok od svetoznámeho Central Parku. Mesačný nájom je 700$, no k dispozícií má okrem parku aj niekoľko knižníc, telocvičňu či metro. V tomto síce malom, ale útulnom priestore má k dispozícii miesto na pečenie toastov a pracovný kútik. Súčasťou tohto malého bytu je, samozrejme, na byt takejto rozlohy, kúpeľňa porovnateľná s ktorýmkoľvek bytom normálnej veľkosti.

manhattan2
www.youtube.com

Paríž – 7,9 m2

Tento minimalistický a čistý apartmán je naozaj očarujúci. Nachádza sa tesne pod strechou paneláku s magickým výhľadom na strechy Paríža. Jej charakteristickým prvkom je biela stena s úložným priestorom, v ktorom sa nachádza šatník, posteľ a stolík s miestom pre dve osoby. Vedľa postele je malá kúpeľňa a pod oknom sa nachádza aj malá kuchynka. Zaujímavosťou je, že 50% izba ostáva voľných a slúži ako foyer.

paris2-682x1024
www.archdaily.com