Obývačka je srdcom domu, je to spoločenská miestnosť, kde sa stretáva najviac ľudí. Miesto, kde si užívate rodinné večery, prečítate si knižku pri krbe alebo trávite čas so svojimi deťmi. Keďže má obývačka viacero využití a trávite v nej väčšinu času, je dôležité, aby obsahovala správny a kvalitný nábytok, pohodlnú sedačku a taktiež zopár štýlových doplnkov, ktoré jej dodajú šmrnc a vytvoria z vašej obývačky štýlové a moderné miesto, do ktorého sa nebudete hanbiť zavolať návštevu.

Výber hlavného bodu miestnosti

Väčšinou sa jedná o sedačky alebo kreslá, ide o kus nábytku, ktorý bude najmohutnejší a bude predstavovať dominantu v miestnosti, od ktorej sa bude odvíjať zvyšok. Správny výber sedačky je preto nesmierne dôležitý, musí byť pohodlná, keď si na nej budete chcieť odpočinúť po práci. Zároveň by mala byť prakticky rozložená a veľká, aby vedela usadiť viacero hostí. Sedacia súprava v obývačke by mala usadiť aspoň 6 člennú návštevu, inak sa budú cítiť stiesnene. Preto by mala byť sedačka primeranej veľkosti ani príliš malá, ani zbytočne veľká, aby nezabrala polovicu celej miestnosti. Pri výbere sedačky je rovnako dôležitý jej materiál. Treba nájsť rovnováhu medzi poťahom, ktorý bude dodávať obývačke tu správnu atmosféru a zároveň bude možné ho vyčistiť. Pokiaľ máte deti alebo zvieratá, odporúčame poťahy, ktoré sú vyslovene ľahké na udržiavanie alebo sú vyrobené v takzvanej „nešpiniacej“ verzii. Všetky kusy sedacej súpravy by mali vytvárať pomyslený kruh, takéto rozloženie láka ľudí si sadnúť a porozprávať sa.

viber_image_2021-07-23_13-21-42-912

Krb vám vytvorí teplo domova a zároveň dodá šmrnc

Práve krb je tým prvkom v obývačke, ktorý vytvorí prijemnú atmosféru, útulnosť a teplo domova. Krb robí z vašej obývačky atraktívnejšie a moderné miesto a zároveň je zdrojom tepla. Taktiež môže zohrávať rolu vizuálneho dominantu v obývačke, a teda bod kam sa ako prvé pozrie človek na návšteve. Jeho zakomponovanie vytvorí vo vašej obývačke luxusný prvý dojem. V dnešnej dobe už nie je ani problémom bývanie v byte. Pokiaľ si chcete zaobstarať dizajnový krb a vychutnávať si pohár vína pri praskajúcom dreve, dá sa to. Riešením sú krby na plyn, ktoré je možné nainštalovať aj do bytov. Krby na plyn prinášajú so sebou aj množstvo výhod, okrem luxusného vzhľadu majú regulovateľný výkon, vysokú účinnosť a nízku spotrebu energie. Tieto krby neprodukujú žiadnu špinu, vytvárajú minimálne množstvo splodín a ešte k tomu sa dajú riadiť cez mobilnú aplikáciu.

viber_image_2021-07-23_12-54-13-027

Pridajte prírodné materiály a zeleň

Buďte odvážni a experimentujte s materiálmi, ktoré použijete vo svojej obývačke. Posledné roky sa tešia obľube najmä prírodné materiály ako neošetrené drevo, prírodná slama či konopné plátno, ale aj materiály ako surová tehla, ktorá dodá vašej obývačke industriálny nádych. Čo sa týka zelene, tak tá by taktiež nemala chýbať v obývačke. Budete mať nízko nákladovú čističku vzduchu a vnesie vám kúsok života do miestnosti. Rastliny prinášajú dobrú energiu a pôsobia pozitívne na človeka.

viber_image_2021-07-23_13-20-25-661

Je veľa spôsobov, ako urobiť z obývačky luxusné a štýlové miesto, preto je len na vás akou cestou sa vyberiete. Za prijateľné ceny a s trochou citu pre dizajn dokážete mať celkom ľahko obývačku ako z časopisu.