Návrat k prírode s využitím prírodného dreva, množstva listnatých kvetín i využitia smaragdovo zelenej farby v interiéri vášho domova je v súčasnosti mimoriadne IN. Smaragdovo zelená nie je len trendom v interiérovom bývaní. Vedecké pokusy neustále dokazujú, že ide o farbu s maximálne upokojujúcim účinkom. Ako ju viete využiť v prospech vašej domácnosti?

Kvety

Najlacnejším riešením, ako do vášho domova priniesť kúsok zelenej farby, nie nevyhnutne smaragdovo zelenej, sú kvety. Tie už určite vo svojej domácnosti máte, preto je to najjednoduchšie riešenie, ako priniesť kúsok tejto prírodnej farby do vášho domova. Najminimalistickejšou voľbou sú kvetiny s veľkými zelenými listami, ktoré sú v súčasnej dobe módne. Skúste si vybrať z našej TOP 5 izbových rastlín nenáročných na pestovanie. 6d4ef2bcfaec157dca58222539746e8f

Doplnky

Nemusíte na to ísť zhurta. Úplne postačí, ak ju do vášho interiéru začnete znášať v malých krôčikoch, aby ste predišli zbytočnému nakupovaniu veci, ktoré vás o niekoľko týždňov omrzia. Najprv vyskúšajte, či je to ideálna farba práve pre vás. Až potom ju kupujte vo veľkom. Pre začiatok úplne postačia vankúše, deky, posteľné obliečky či predmet väčšieho rozmeru, ako koberec. Ak ich doplníte zlatou extravaganciou, dodáte vášmu domovu neopakovateľný štýl. Vždy však rozmýšľajte ekonomicky!

44e6b5dd1da3627b38f1393be8e10fad

Veľké kusy nábytku

Ak už ste sa definitívne rozhodli, že smaragdovo zelená je vizuálnou pastvou pre vaše oči, vyskúšajte niečo expresívnejšie. Napríklad takú smaragdovo zelenú komodu, pohovku či kreslo. Prípadne nafarbite jednu z vašich stien, alebo aj všetky vaše steny nazeleno! V každom prípade by ste sa nemali báť experimentovať. Zelená môže byť vo svojej čistej forme aj nadčasovou farbou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Podobne ako akákoľvek farba, ak je do interiéru umiestnená strategicky a v malom množstve.

 c0af243e731d781afb344b0c4bba9acc

Záclony

Nemáte odvahu na nič veľké, no nechcete nakupovať viac doplnkov, než aktuálne máte a vaše steny sú najkrajšie, keď sú čisté biele? Zlatou strednou cestou by pre vás mohol byť pomerne veľký interiérový „doplnok“, akým sú záclony. Pre ešte viac extravagancie pustite kreativitu na voľnobeh a skúste záclony so smaragdovo zeleným podkladom potlačeným obrovskými kvetinami.