Krby vytvárajú dokonalé pohodlie, útulnosť a teplo domova, a zároveň zvyšujú príťažlivosť miestnosti. Sú modernou dekoráciou v domácnostiach, hoteloch i kanceláriách. Vizuálna radosť nie je jedinou výhodou krbových vložiek, sú aj efektívnym výhrevným telesom.

Pojem krb si väčšina ľudí spája výhradne s rodinným domom niekde na dedine. Chceli by ste mať vlastný krb, no netúžite vzdať sa rušného mestského života? Čo takto mať ho aj v byte? Dnes je už možné všetko! Preto vám ponúkame ideálne riešenie v podobe plynového krbu.

Čo potrebujete pred osadením?

Chcete začať používať svoj vysnívaný plynový krb, ale neviete ako na to? Nuž, nepotrebujete na to povolenia, komín ako taký, ba dokonca ani len drevo. Vaše rozhodnutie mať krb tak neovplyvní žiadneho suseda a ani vás. Pre inštaláciu síce nepotrebujete klasický komín, no na odvod spalín a prívod vzduchu pre horenie budete potrebovať nejaký vývod. Alternatívou k murovanému komínu je systém nerezových rúr, tzv. koncentrický komín, plniaci všetky požadované funkcie.

Cenová kategória

Pohodlie si vyžaduje svoju daň. Preto je potrebné myslieť na to, že za samostatnú krbovú vložku si budete musieť čo-to priplatiť. Inštalácia krbu na plyn je však častokrát lacnejšia, než poplatok za zavedenie klasického krbu na drevo. Nehovoriac o jeho absolútne minimálnej, respektíve žiadnej, údržbe.

Jednoduchá inštalácia

Aj keď sa dá pomerne ľahko osadiť svojpomocne, vždy je jednoduchšie a istejšie požiadať o to vyškoleného profesionála. Hneď po nainštalovaní plynového krbu odborníkmi si môžete vychutnávať čarovnú atmosféru tepla, luxusu a harmónie živého ohňa. Postačí vám na to len jediné potiahnutie prsta v mobilnej aplikácii.

fireplace

Minimálny servis a čistota

Plynový kozub slúži ako nepretržitý zdroj tepla. Je bezpečnejší, pretože neprodukuje žiadne iskry. Keďže nevyžaduje rúbanie, uskladňovanie ani prikladanie dreva, vyžaduje si minimálnu starostlivosť. Plynové krby vytvárajú realistický žltooranžový plameň bez dymu a zápachu. Neprodukuje žiaden popol, takže špina vo vašej domácnosti nehrozí. A jeho ovládanie je jednoduché pomocou mobilnej aplikácie.

Výkon vs. spotreba

Najväčšou výhodou plynových krbov je ich vysoký výkon a nízka spotreba energie. Šetrenie prebieha hneď na niekoľkých úrovniach. Vypnutie bočných horákov (funkcia ecoWAVE) či zníženie teploty ohňa bez toho, aby stratil na intenzite (funkcia ecoSWITCH). Takto spálite množstvo energie porovnateľné s dvoma horákmi vášho plynového sporáka. Navyše, ušetríte až 50% paliva!  

Šetrite životné prostredie

Výrobcovia plynových krbov, samozrejme, dbajú na ochranu životného prostredia. S tým je úzko spojený i výrub dreva z lesov a ohrozenia zdravých stromov spalinami. Okrem už spomenutých funkcií šetrenia, plynové krby produkujú minimálne splodiny škodlivín oxidu uhličitého.

Odpoveď tak nikdy nebola jasnejšia. Je to možné! Zavedenie plynového krbu je v porovnaní s krbmi na drevo nielen veľmi jednoduché a rýchle, ale aj estetické a šetrné. Chcete si vyžiadať cenovú ponuku vášho obľúbeného krbu? Kontaktujte odborníkov z HT-design, ktorí sa o všetko postarajú.