Štýl etno sa týka veľmi veľkej škály dekorov z rôznych kútov sveta, spája sa však najmä s marockými a indickými interiérmi. V obývačke zariadenej v tomto štýle zažijete nielen pestrosť, ale i pocit intimity.

Marocká či indická?

Marocký štýl má v porovnaní s indickým obmedzenejšiu paletu farieb. Pestrosť vnáša do interiéru najmä prostredníctvom čalúnenia a doplnkov, ktoré vyniknú na pozadí bielych stien. Naproti tomu indický vás ohromí až šokujúcimi kombináciami veľmi kontrastných farebných odtieňov. V obývačke obidvoch však dominujú rovnaké prvky. Používajú sa prepychové látky, koráliky, doplnky z mosadze a cínu, hodvábne koberce na chladných dlaždiciach alebo prírodných tvrdých podlahách i masívny drevený nábytok najčastejšie v tmavých farbách. Kým v Maroku sú v obľube príručné a konferenčné stolíky s mozaikovým vzorom, tie indické sú z tŕstia a posedieť si môžete na vyrezávaných pohovkách v koloniálnom štýle. Typickým znakom sú okrem lampášov a tapisérií i sárí v sýtych farbách zavesené na okne. Vyrábajú sa z bavlnenej alebo hodvábnej látky v rôznych farebných vyhotoveniach.

miestnost

Typické znaky

  • Sedenie na dlážke je typickým znakom marockých interiérov. Zvoľte kopec prepychových vankúšov, vakov alebo pufov odetých do drahých a trvácich látok.
  • Drahé koberce zdobia nielen podlahy, ale aj holé steny, kde majú svoje dominantné miesto.
  • Lampáše nesmú chýbať v žiadnej africkej obývačke. Tie marocké sú z kovaného železa, skla alebo striebra, indické najmä z mosadze.

054634da3144acea8e344270063b2e3d-condos-interiordesign