Zariaďujete si obývačku a chceli by ste sa dozvedieť, aké sú súčasné trendy? Máte už dlhší čas pocit, že vaša obývačka potrebuje dostať druhý dych? Máme pre vás pár horúcich tipov. Vďaka týmto kúskom bude vaša obývacia izba prekvitať skvelými nápadmi a moderným nádychom. Ak obľubujete retro kúsky, prišli sme aj s týmto nápadom. S našimi tipmi sa budete cítiť v obývačke nielen pohodlne, ale bude patriť aj medzi najkrajšie zariadené.

Závesný nábytok

Veľkým trendom je zariadiť obývaciu izbu závesným nábytkom. Závesný nábytok má samé výhody. Je praktický a moderný. Tento nábytok jednoducho zavesíte na stenu v obývacej izbe. Na výber máte z viacerých možností, napríklad môže ísť o komodu, skrinky, poličky, knižnicu aj televíznu skrinku. Vďaka tomuto nábytku je možné vyskladať svoje vlastné umiestnenie nábytku na stene. Stačí trochu predstavivosti a fantázie. Okrem toho, že je tento nábytok momentálne veľmi trendy, taktiež je veľmi praktický na jeho údržbu a upratovanie obývacej izby. Dokonca šetrí čas pri upratovaní! Žiadne nožičky vám nebudú zavadzať, rýchlo povysávate a poumývate pod nábytkom. Závesný nábytok v obývacej izbe vyjadruje jednoduchosť a čistý vzhľad.

wall-tv-living-room-with-white-walls-scaled

tv-wall-mounted-dark-room-with-concrete-wall-3d-rendering-scaled

Drevené stenové lamely

Obklad z drevených lamelov na stene je momentálne horúci hit. Tento módny doplnok sa využíva od dolnej steny po hornú stenu v zvislej polohe, ktorá môže pokračovať aj na strope. Drevený doplnok vyzerá skvele za televíziou, vedľa nej, za sedačkou aj okolo dvier. Páči sa vám viac dreva použitého v obývačke? Využitie ich po celej stene. Chcete ich použiť decentne a minimalisticky? Kúpte si pár kusov a aplikujte ich na kratší kus steny. Drevené lamely podčiarkne betónová stena, biela farba alebo zemité farby. V prípade, že máte obývačku spojenú s kuchyňou, je to výborný doplnok ako oddeliť tieto dve miestnosti. Ak ste mali pocit, že vašej obývačke niečo chýba, drevené lamely sú správnym krokom na jej spestrenie.

living-room-interior-with-blue-velvet-armchair-dark-wall-scaled

living-room-interior-with-tv-cabinet-decorative-lath-empty-white-wall-background-3d-rendering-scaled

 

Zelené alebo „živé“ steny

Máte radi rastliny, pretože prinášajú do vašej obývačky kúsok prírody, ale nebaví vás starať sa o ne? Machové steny sú perfektnou náhradou. Sú vyrobené zo stabilizovaného machu, ktorý je nasiaknutý konzervačnou látkou, aby si udržali svoju prirodzenú vlhkosť a vzhľad. Nemusíte sa báť, táto konzervačná látka je ekologická a šetrná k životnému prostrediu. Machové steny dodajú obývacej izbe pozitívnu energiu, šmrnc a sú nenáročné pre starostlivosť. Vlastne žiadnu nepotrebujú. Treba mať iba na pamäti, že vyžadujú istú vlhkosť, aby machová stena bola stále svieža a pôsobila pekne. Neobľubujú priame slnečné lúče. Výhodou je, že ich môžete umiestniť do tmavého rohu alebo na miesto, kde nepadá denné svetlo. Z hľadiska dizajnu máte na výber z množstva odtieňov zelenej farby. Machová stena sa dá využiť pozdĺž celej steny, na polku steny alebo iba ako úzky pás pri nábytku. Namiesto machovej steny sa dajú vyrobiť aj machové obrazy rôznych tvarov, malé i veľké. Obývačka s machovým doplnkom vytvorí harmonický priestor s pôvabným vzhľadom.

cozy-living-room-interior-with-green-wall-3d-render-scaled vertical-green-wall-modern-living-room-interior-3d-render-scaled

 

Retro kreslo

Do módy sa vracia retro štýl. Nielen v oblečení, ale aj v nábytku. Ak si neviete predstaviť, že máte celú obývačku v retro dizajne, čo tak kúpiť si retro kreslo? Aj moderný nábytok v obývacej izbe vie perfektne doplniť tento retro nábytok. Retro kreslo môžete kúpiť úplne nové, ale je tu aj iná cesta kúpy. Stačí pobehať pár bazárov alebo blších trhov a nájdete originálny kúsok za pár eur. Môže sa stať, že tieto kreslá nebudú  v použiteľnom stave, môžu mať chybičky krásy ako škrabance, ryhy, ošúchaný lak, zošúchaná látka, zlá výplň matraca. Netreba si nad tým lámať hlavu! Jemné škrabance vedia opraviť špeciálne vyplňujúce fixky. Keď ide o vážnejšie poškodenia môžete kontaktovať firmu, ktorá sa zaoberá rekonštrukciou starého nábytku. Existuje mnoho majstrov, ktorí opravujú retro kúsky. Dokonca niektorí ich sami zbierajú, opravujú, prerábajú a potom predávajú. Možno práve tu nájdete ten pravý retro kúsok. Zároveň podporíte lokálnu výrobu a šetríte životné prostredie, pretože recyklujete nábytok.

living-room-interior-have-cabinet-tv-leather-armchair-white-room-3d-rendering-scaled

mockup-poster-frame-modern-living-room-with-empty-concrete-wall-3d-rendering-scaled

 

Každopádne kreativite sa medze nekladú a je veľmi dôležité, aby ste sa doma cítili najmä príjemne a pohodlne. Z mnohých vecí, ktoré sme si spomenuli môžete kombinovať jeden prvok s druhým. Napríklad drevené lamely so zelenými stenami, či dokonca so závesným nábytkom. Nebojte sa kombinovať a vytvorte si krásny domov.