Investovať peniaze do kúpi nábytku, práve do obývacích priestorov je veľkým krokom. Ide o priestory, ktoré sa nemenia každý polrok, a preto vybrať tie, ktoré budú moderné aj o pár rokov môže byť niekedy ťažké. Preto, ak chcete, aby aj vaša obývačka vyzerala moderne aj po rokoch, choďte na istotu.

Svetlé steny

Farebné steny sú už dávno tabu. Ak sa kedysi maľovali steny na oranžovo, zeleno, ružovo, teraz sa primárne maľujú na klasickú bielu, sivú, poprípade odtiene hnedých a zemitých farieb. Tieto farby nikdy nevyjdú z módy, a preto ani po rokoch nebudete musieť steny farbiť. Ak chcete steny oživiť, pokojne môžete zvoliť vzorovanú tapetu na určitý kus steny. Takýmito svetlými farbami sa vám izba optický zväčší.

1-2

Menej je niekedy viac

Toto príslovie pozná väčšina  ľudí, avšak nie každý ho vie aplikovať. Skvelo sa hodí práve pri dizajnovaní obývacích priestorov. Zvoľte nábytok z prírodných materiálov, poprípade jednoduchý biely nábytok. Pri stavaných skriniach alebo skriniach na mieru získate viac úložného priestoru, pre zbytočnosti, ktoré by sa nemuseli úplne hodiť, poprípade zaberať priestor.

2-2

Dekorácie

Aj pri dekoráciách by ste sa mali riadiť týmto príslovím. Niektorým sa páčia obrazy, niektorým sviečky, vankúše, deky, kytice alebo rámy s rodinnými fotkami. Iným sa na druhej strane páči všetko. Preto je vhodné dekorovať to tak, aby to nevyzeralo preplácane a ešte stále jednoducho. Pri dekoráciách rovnako zvoľte 1-2 odtiene púdrových farieb. Skvelou dekoráciou, ktorá docieli, aby vaša obývačka vyzerala útulnejšie sú určite kvety.

3

Zrkadlá pre optické zväčšenie priestoru

Čím viac svetlá prinesiete do vašej obývačky, tým lepšie bude pôsobiť. Ak máte problém, že vaša obývačka je príliš malá, skúste ju opticky zväčšiť zrkadlami, poprípade zjemniť skrine a konferenčný stôl sklami, aby nábytok v tak malo priestore nepôsobil mohutne.

5

Dominanta priestoru

Vyberte si jednu dominantu, ktorá upúta pozornosť všetkých hneď pri vstupe. Dominantou priestoru môže byť pokojne aj krištáľový luster, mohutný gauč, knižnica, klavír poprípade veľká televízia. Je len na vás, čo si vyberiete. Túto dominantu môžete pokojne aj farebne odlíšiť od ostatných vecí.

4-1

Aj obývačka môže pôsobiť luxusne

Obývačka je jedným z priestorov, kde človek trávi čo najviac času a predsa aj tento priestor môže vyzerať luxusne. Luxus docielite aj tým, že si zaobstaráte kozub. Ak aj vy po nejakom túžite, ale nemáte čas sa o neho starať a po príchode domov je tou poslednou vecou rozkladanie ohňa v kozube, čo by ste chceli robiť, potom zvoľte kozub na plyn. V dnešnej dobe zakúpite aj také, pri ktorých budete mať pocit, že ide o kozub na drevo. Rovnako zakúpite kozuby s jednoduchými líniami, presklené alebo otočné. Výhodou týchto krbov je, že ho dokážete ovládať s diaľkovým ovládaním, poprípade si ho viete prepojiť s mobilný telefónom. Rovnako výhodou je, že oproti kozubom na drevo vám nebudú robiť neporiadok. A aký iný prvok v obývačke vám prinesie viac luxusu než kozub?

white-modern-living-room-with-fireplace

Kombináciou tých správnych prvkov docielite okrem luxusu, pohodlia, množstva úložného priestoru aj tú najkrajšiu obývačku, ktorú vám bude každý závidieť a bude moderná po celé desaťročia.