Kúpeľňa je súkromným priestorom, ktorý mnohí z nás využívajú na relaxovanie. Či už preferujte relax vo vani alebo počas starostlivosti o vaše telo, máme pre vás pár tipov. Inšpirujte sa, ako si vytvoriť kúpeľňu, ktorá vám navodí atmosféru wellnessu. 

Interiérový štýl kúpeľne je dôležitý 

Prvý krokom ku kúpeľni s wellnessovou atmosférou je výber interiérového štýlu. Aktuálne sú veľmi obľúbené kúpeľne s minimalistickým obkladom v kombinácii s drevom. Industriálny štýl predstavuje v kúpeľniach spojenie betónu, čierneho kovu a masívneho dreva. Ďalším obľúbeným kúpeľnovými štýlom je japandi, ktorý prepája japonský a škandinávsky dizajn. Ak však preferujete jednoduchosť, nič nepokazíte ani obyčajnou svetlou kúpeľňou v škandinávskom štýle. 

young-woman-sitting-by-bathtub-before-taking-bath-scaled

Poriadok a organizácia v kúpeľni

Kúpeľňa býva miestom, kde mnohokrát zlyháva organizácia. Snažte sa preto vyhnúť skladovaniu nepotrebných produktov, ktoré sú na viditeľnom mieste. Pre lepší prehľad použite štýlové košíky, ktoré vám pomôžu produkty lepšie zorganizovať. Ak chcete, jednotlivé produkty môžete preliať do vlastných nádob so štítkom a tak dosiahnuť, že budú vyzerať ako súčasť kúpeľňových dekorácií. Nezabudnite ani na uteráky. Poriadok tkvie v detailoch, akým je aj skladanie uterákov. Jedným z najjednoduchších spôsobov je uteráky zrolovať. 

Wellness doplnky do kúpeľne

Nič nevytvorí dojem wellness kúpeľne viac ako správne doplnky. Ak túžite po mieste, kde si viete oddýchnuť výber doplnkov nepodceňujte. Okrem estetického účelu by mali byť takisto funkčné. Asi najznámejším kúpeľňovým doplnkom je bambusová polička do vane, ktorá je praktická a pri relaxovaní vo vani ju určite oceníte. Ďalším doplnkom by mal byť rozhodne malý stolík vedľa vane, ktorý vám poslúži ako miesto na vonné sviečky či produkty na starostlivosť. Nezabudnite ani na dekorácie, ktoré vás prenesú do vašej vlastnej oázy pokoja. Vyskúšajte do kúpeľne zakomponovať zeleň a dekorácie z prírodných materiálov. 

bath-accessories-burning-candle-body-care-hygiene-concept-scaled

Kúpeľňa plná voňavých detailov 

Aký by to bol relax bez voňavých detailov? Vybavte svoju kúpeľňu kvalitným vonnými sviečkami, ktoré vám spríjemnia napríklad relaxovanie vo vani. Ďalšou možnosťou sú tiež difuzéry s esenciálnymi olejmi. Nepodceňujte ani výber konkrétnej vône. Každý wellness či spa má vytvorenú špecifickú vôňa, ktorá slúži na stimulovanie našich zmyslov a upokojenie. 

Vybrať si môžete medzi orientálnou vôňou, vôňou eukalyptu či vanilky. Každá z týchto vôní vám zabezpečí úplne zrelaxovanie. 

Veríme, že sme vás inšpirovali. Pri zariaďovaní akéhokoľvek priestoru, myslite aj na pohodlie a pocit, ktorý má vo vás vyvolať. Kúpeľňu prispôsobenú na domáci wellness si zamilujete a počas náročných dní v práci určite oceníte.