Asi každej žene sa páči predstava niekedy vlastniť obrovskú kuchyňu s pracovným pultom uprostred a jedálňou s obrovským stolom pre celú rodinu. Je aj vaša predstava dokonalej kuchyne takáto? V tom prípade by ste pred plánovaním kuchynského ostrovčeka mali zvážiť týchto 6 vecí!

Adekvátna veľkosť

Kuchynský ostrov môže byť pre mnohých dlhodobým snom. Ale skôr, ako začnete s návrhmi nápadov, uistite sa, že máte dostatok priestoru na to, aby ste vo vašej kuchyni aj primerane fungovali. Nebudete ho predsa plánovať v exteriéri alebo v malej bytovej kuchyni!

kitchen-island-ideas-two-tier-1543604799

Jednou z výhod kuchynských ostrovov je jeho veľkosť. Voľne stojace kuchynské ostrovy zaberajú omnoho menej miesta ako jedálenský stôl. Najmä ak vezmeme do úvahy, že je zvyčajne zariadený stoličkami, ktoré budú zastrčené pod ním. Pri tejto problematike je tiež dôležité zodpovedať si niekoľko otázok:

  • Chcete svoj hlavný drez alebo prípravný drez na ostrove?
  • Chcete varnú dosku na ostrove?
  • Chcete jasný ostrov bez spotrebičov?
  • Hľadáte sedenie v bare?
  • Aké úložisko potrebujete?
  • Funguje štýl polostrova lepšie?
  • Aký tvar najlepšie funguje s priestorom a funkčnými požiadavkami?

imageService

Umiestnenie v priestore

Dôležitá je aj dobre naplánovaná dispozícia miestnosti s ostrovčekom. Môže napríklad šikovne pôsobiť ako priečka v otvorených priestorových medzi obytnými a kuchynskými priestormi. Určite premýšľajte o tvare miestnosti.

Ak máte to šťastie, že máte vo svojej kuchyni krásny výhľad, využite jeho výhody a otočte stoličky čelom k výhľadu! Pri plánovaní, samozrejme, nezabúdajte ani na jeho účel. Bude to miesto, kde si deti posedia pri raňajkách alebo kde sa priatelia zhromaždia pri káve a koláčoch? Zohľadnenie to, ako bude situovaný, pretože práve to vám pomôže navrhnúť najlepší kuchynský ostrovček akurát pre váš domov!

Kitchen_Island_Size

Vyberajte trvácne materiály

Centrálny kuchynský ostrovček je miestom, kde sa zhromaždíte na kávu, jedlo a nekonečné rozhovory. Preto potrebujete taký, ktorý uspokojí všetky druhy príležitostí. V tomto prípade nejde len o výber nadčasového dizajnu, ktorý máte radi.

Je mimoriadne dôležité, aby ste si vybrali odolný a dlhotrvácny materiál. Výber niečoho s krásnym vzhľadom bude jednoducho stratou peňazí, ak neobstojí skúškou času. Pokiaľ ide o materiály, mali by byť odolné a ľahko sa čistia. Kremeň je krásny odolný povrch. Je hladký a ľahko sa čistí, pričom je odolný aj proti poškriabaniu a škvrnám.

Tali-Reclaimed-Wood-Extendable-Kitchen-Island-by-iNSPIRE-Q-Classic-c707ed55-fd51-42e1-89db-acf7178f4d38

Osvetlenie je polovica úspechu!

Kuchynský ostrovček môže fungovať ako jedáleň a šikovné miesto pre uskladnenie kuchynských potrieb v prípade, že vám nestačí vaša malá špajza. Pamätajte však, že budete chcieť zabezpečiť, aby bol tento priestor funkčný. Od samého začiatku plánovacieho procesu by ste mali zvažovať dobré osvetlenie.

Skrinky a jednotky by mali byť navrhnuté tak, aby obchádzali okná a maximalizovali tak dostupné množstvo prirodzeného svetla. Pokiaľ ide o umelé svetlo, LED flexibilné pásové osvetlenie je populárnou možnosťou začlenenia osvetlenia nálady do dizajnu kuchyne. To sa bežne sa používa pozdĺž sokla alebo na spodnej strane pracovných stolov. Svetlá sú skvelým spôsobom, ako do miestnosti pridať hĺbku a môžu v prípade potreby ľahko vytvoriť zmenu atmosféry.