Kozuby už dávno nie sú také, aké boli pred niekoľkými rokmi. V súčasnosti existuje množstvo druhov a typov, ktoré sú vhodné do každej domácnosti. Preferujete minimalizmus, jednoduché tvary, nie výrazné farby, no tiež túžite po účinnosti, efektivite a pohodlnosti? Všetky tieto vlastnosti nájdete už v jednom kozube. Stačí si len vybrať!

Plynové vs. kozuby na drevo

Oheň v kozube dokáže vytvoriť príjemný pocit domova. Práve kozub na drevo si však vyžaduje väčšiu starostlivosť a pracnosť v prípade, že si chcete v domácnosti zakúriť. Na takéto teplo budete potrebovať vhodné palivové drevo, ktoré musí byť narezané na určité rozmery. Ak predsa len túžite po kozube, no skôr by ste chceli niečo komfortné, no rovnako účinné, potom zvoľte plynový kozub. Ten rovnako vytvára príjemný pocit a zvuk praskajúceho ohňa ako v kozube na drevo. Líši sa len tým, že je maximálne pohodlný. Ak chcete niečo exkluzívne a elegantné, máte na výber zo širokej ponuky, ktorá sa na momentálnom trhu nachádza. Vybrať si môžete z viacerých druhov, a to z rôznych vertikálnych, horizontálnych, dvojdverových, rohových či trojstranných alebo z kozubov s dreveným setom.

dekorativny-set

Horizontálne a vertikálne kozuby

Či už hľadáte a túžite po plynovom kozube alebo po kozube na drevo, pri oboch si viete vybrať zo všetkých druhov kozubov. To znamená, že si viete vybrať aj horizontálny aj vertikálny kozub na drevo či na plyn. Pri exkluzívnych kozuboch platí, že sú maximálne výkonné, ale aj dizajnové. Či už hľadáte kozub väčších rozmerov, ktorý bude tvoriť dominantu vašej domácnosti alebo nenápadný kozub, máte si z čoho vybrať. Pri plynových kozuboch si väčšinou môžete vybrať aj dekoráciu ohniska či obloženie spaľovacej komory. Čo sa týka samotnej dekorácie, na výber máte z veľkých a malých bielych kameňov, dreveného setu, diamantu alebo zafíru. Samotné obloženie spaľovacej komory môže byť následne plechové alebo sklené.

vertikalny

Trojstranné a dvojdverové kozuby

Samozrejme, rovnakú možnosť môžete využiť aj pri výbere trojstrannýchdvojdverových kozuboch. Výnimočnosťou týchto kozubov je to, že majú netypický tvar. Veľkou výhodou dvojdverových kozubov je to, že ho môžete využívať v dvoch miestnostiach naraz, nakoľko je možné ich otvoriť z oboch strán. To znamená, že si nemusíte kupovať dva kozuby do dvoch miestností, ale aplikovať dvojdverový kozub na spoločnú stenu, ktorá stojí medzi izbami. Čo sa týka trojstranných kozubov, tak tie sú väčšinou z troch strán presklené, takže zo všetkých strán pekne vidíte, čo sa v kozube deje. Rovnako aj tieto kozuby viete aplikovať na spoločnú stenu, ktorá stojí medzi dvomi miestnosťami a tvorí priečku medzi nimi.

dvojdverovy

Rohové a otočné kozuby

Základný rozdiel medzi rohovými a trojstrannými kozubmi je ten, že kým pri tom trojstrannom si môžete užívať atmosféru kozuba z troch strán, pri rohovom je to možné len z dvoch. To znamená, že z dvoch strán je kozub presklenný a z dvoch nie. Aj takýto typ kozuba sa vyrába na plyn či na drevo. Na druhej strane, otočné kozubyvyrábané na drevo. Ich zvláštnosťou a exkluzivitou je to, že môžu byť zabudované aj v strede miestnosti, čo je pre kozuby pomerne netypické, takže takýmto kozubom určite zahviezdite a očaríte nielen rodinu, ale aj kamarátov.

otocne1

Kozub s dekoratívnym setom

Ak predsa len zvažujete kúpu plynového kozuba, no nechcete prísť o exkluzívny pohľad na tlejúce drevo, potom je kozub s dekoratívnym setom tou najideálnejšou voľbou, ktorá splní všetky vaše požiadavky. Tieto kozuby sú veľmi komfortné a na prvý pohľad ani nie je vidieť, že ide o kozub na plyn. A práve preto ide o kozuby, ktoré navodia atmosféru, akoby ste mali doma kozub na drevo.